Підбірка космічних новин на сніданок: компанія Boeing готова до нового безпілотного випробування корабля, а ExoMars відкладають запуск марсохода до 2028 року. Тим часом в інвестиційній компанії AVentures вважають, що минулий рік був найкращим для української технологічної галузі.
DealBook Ukraine 2022 edition: угоди на венчурному ринку України сягнули 832 млн доларів
Венчурний фонд AVentures Capital опублікував нове дослідження розвитку венчурного та IT-ринку України за 2021 рік: DealBook of Ukraine 2022 edition.
У 2021 році загальний обсяг VC та PE інвестицій в українські технологічні компанії досяг рекордного рівня — 832 млн доларів, що на 45% перевищує показник 2020 року.
- Обсяг угод Seed & Grant 2021 року зріс на 100% у порівнянні з минулим роком і сягнув 84 млн доларів.
- Обсяг угод Series A також збільшився на понад 30% і становить 158 млн доларів.
Корабель Starliner готовий до другого випробувального польоту до МКС
Перспективний космічний корабель CST-100 Starliner готовий до другого тестового польоту (Orbital Flight Test-2 — OFT-2) у безпілотному режимі до Міжнародної космічної станції (МКС). Випробування заплановане на 19 травня, повідомив у вівторок під час телеконференції NASA директор програми з розробки CST-100 Starliner корпорації Boeing Марк Наппі.
Поштова служба США випустить нову марку на честь космічного телескопа James Webb
Поштова служба США (USPS) оголосила про випуск поштової марки на честь нової обсерваторії наприкінці цього року. JWST — найбільший і найскладніший телескоп, який коли-небудь був розгорнутий у космосі, здатний зазирнути у ранній Всесвіт і вивчити кожен етап його історії. Наразі він обертається навколо Сонця на відстані приблизно 1,5 млн км від Землі.
Новини ринку
Офіційний представник ExoMars каже, що запуск марсохода малоймовірний до 2028 року
Ключовий представник європейської місії ExoMars вважає, що запуск марсохода буде відкладений щонайменше до 2028 року, щоб врахувати зміни після припинення співпраці з росією.
«ЕкзоМарс» мали запустити у вересні на ракеті «Протон» у межах партнерства між «Роскосмосом» та Європейським космічним агентством. «Роскосмос» також надав посадкову платформу для марсохода Rosalind Franklin, збудованого ЕКА.
Війна в Україні підкреслює важливість супутників-шпигунів для найму
Від російських танків до масових поховань — комерційні космічні апарати проливають світло на війну кремля зі своїм сусідом. Українські війська, що полюють на російські танки та відстежують пересування військ, отримують зображення зі зростаючої кількості комерційних супутників-шпигунів. Це дає Києву доступ до розвідданих, які колись належали лише кільком урядам.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну співпало з бумом кількості та складності комерційних супутників спостереження, сотні яких зараз перебувають на орбіті.
NaraSpace Technology закриває серію A вартістю 7,88 млн доларів для проєкту наносупутника
Південнокорейський стартап NaraSpace Technology заявив, що залучив 7,88 млн доларів у межах раунду фінансування серії A для продовження розробки оптичних наносупутників дистанційного зондування.
Включаючи 2,76 млн доларів, залучених у межах попередньої серії А в серпні 2020-го, компанія з Пусана отримала 10,65 млн доларів з моменту свого заснування в 2015 році. Інвесторами є Корейський банк розвитку, Hana Ventures, Kolon GLotech, BNK Venture Capital, Posco Capital та Hi Investment Partners.
QuantX Labs і SmartSat CRC прискорюють розробку орбітального космічного годинника
SmartSAT CRC сьогодні оголосила про те, що виділила мільйон доларів на допомогу QuantX Labs у розробці корисного навантаження супутника з оптичним атомним годинником, який стане серцем майбутньої незалежної навігації та хронометражу Австралії. Це партнерство прискорить космічну кваліфікацію та комерціалізацію нового типу атомного годинника.
Точне визначення часу має життєво важливе значення для сучасного суспільства та щодня використовується за допомогою глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС), таких як GPS, які щороку приносять трильйони доларів економічних вигод у всьому світі.
Цікаве
Мімас — «Зірка смерті» у Сонячній системі
4 травня шанувальники культової саги Джорджа Лукаса відзначають день «Зоряних війн». Ця дата обрана через знамениту цитату May the Force be with you («Нехай буде з тобою Сила»), яку багато фанатів обігрують як May the fourth be with you («Нехай буде з тобою 4 травня»). З нагоди нинішнього дня «Зоряних війн» редакція The Universe Space Tech хотіла б розповісти кілька цікавих фактів про Мімас — досить прикметний супутник Сатурна, який через свій зовнішній вигляд часто порівнюють із Зіркою смерті.
На тлі напруженості на Землі США заявляють, що конфлікту в космосі можна уникнути
Людство стало свідком створення Космічних сил США, випробувань протисупутникової зброї великими космічними державами та швидкої розробки зброї, яка може створювати перешкоди, руйнувати чи знищувати космічні об’єкти. Не дивно, що є багато побоювань щодо можливої війни у космосі. Але віра в неминучість того, що навколоземний простір буде наступним великим полем битви, ризикує стати, як пише експерт із космічного права Стівен Фріланд, «пророцтвом, що самоздійснюється, якщо не виявити обережність і стриманість».
Нельсон назвав контракти NASA «витрати плюс» чумою
Адміністратор NASA Білл Нельсон напрочуд активно підтримав контракти з фіксованою ціною та конкуренцію на слуханнях у Конгресі 3 травня, назвавши традиційні контракти «витрати плюс» чумою для аерокосмічної адміністрації.
Канада розглядає можливість включення місячних злочинів до свого Кримінального кодексу
Законопроєкт про бюджет, у якому це пропонується, пройшов перше читання у нижній палаті країни — Палаті громад. Канада працює над законодавством, яке дозволить судові позови проти злочинів, скоєних на Місяці, а також інших космічних локаціях.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine