Dragon на стероїдах: SpaceX розповіла про «поховальника» МКС

Представники SpaceX і NASA повідомили перші подробиці про космічний корабель USDV (United States Deorbit Vehicle). Він буде використаний для зведення з орбіти та затоплення МКС.

Корабель USDV в уявленні художника. Джерело: SpaceX

Наприкінці червня NASA повідомила, що обрала компанію SpaceX для розробки космічного апарата, призначеного для зведення МКС з орбіти після того, як її експлуатація буде припинена. Спочатку цю операцію планувалося здійснити за допомогою двигунів, встановлених на російському сегменті МКС. Але після широкомасштабного вторгнення росії в Україну та безлічі ворожих заяв, NASA більше не може покладатися на країну-агресора в цьому питанні. Тож організації довелося взяти завдання у свої руки.

У тендері на створення корабля для затоплення станції брали участь SpaceX і Northrop Grumman. Перемога дісталася SpaceX: апарат Northrop Grumman був значно дорожчим і при цьому отримав нижчі оцінки від експертів.

На брифінгу, що відбувся 17 липня, представники компанії та NASA повідомили перші подробиці про технічне влаштування USDV. Він буде заснований на конструкції космічного корабля Dragon, але з перепроєктованим довшим «багажником» і більшою кількістю силових агрегатів. Загалом на USDV буде встановлено 46 двигунів Draco: 16 для управління положенням і 30 для виконання маневрів, необхідних для зниження орбіти станції.

За словами представників SpaceX, «багажник» USDV буде вдвічі довшим, ніж у звичайного Dragon. У ньому зберігатиметься в шість разів більше палива, а генеруватиметься та накопичуватиметься в три-чотири рази більше енергії.

Управляти та володіти USDV буде NASA. Корабель запустять після того, як на МКС прибуде останній екіпаж. Після перевірки USDV, оператори перестануть проводити операції з підтримання висоти станції і її орбіта почне знижуватися природним чином. Останній екіпаж залишить МКС, коли її висота зменшиться з нинішніх 400 до 333 км. Після цього орбіта станції знижуватиметься ще протягом приблизно шести місяців. Потім NASA залучить USDV, спрямувавши МКС у ділянку, розташовану на півдні Тихого океану.

Оскільки загальна маса USDV становитиме 30 тонн (з яких 16 припаде на паливо), для запуску корабля знадобиться потужніша ракета, ніж Falcon 9. NASA закупить її окремо за три роки до затоплення МКС.

Раніше ми розповідали про те, як колишні керівники NASA та ESA закликали залишити МКС у космосі для наступних поколінь.

За матеріалами Spacenews.com