На цьому знімку можна побачити петляючу дорогу, що ніби спрямувалася до стрічки Чумацького Шляху, що спускається з неба. Єдиними штучними джерелами світла на фотографії є встановлені з обох боків шосе маленькі жовті лампочки. Річ у тому, що на території обсерваторії Ла-Сілья в чилійській пустелі Атакама ночами заборонено використовувати автомобільні фари: навіть таке слабке засвічення може помітно зіпсувати якість спостережень.

На передньому плані виділяється 1,54-метровий датський телескоп. За допомогою цього інструменту та його приймачів астрономам вдалося зареєструвати кілька незвичайних космічних явищ. Наприклад, у 2005 р. на ньому вперше спостерігалися оптичні післясвічення короткочасних гамма-сплесків. Надалі дослідникам вдалося показати, що вони, швидше за все, обумовлені катастрофічними зіткненнями двох нейтронних зірок. А у 2006 р. телескоп працював у складі глобальної мережі, яка допомогла знайти одну з найлегших відомих на той момент екзопланет — за масою вона лише вп’ятеро перевершує Землю.
У небі над обсерваторією також можна побачити багато цікавих об’єктів. Зліва, майже заслонений вежею телескопа, помітний слабкий зелений вогник комети 252P/LINEAR. Вгорі – прямо над головою – загинається у бік зіркових хмар Чумацького Шляху хвіст Скорпіона, поблизу нього видно планети Марс і Сатурн. Ще вище, над сліпучою стрічкою нашої Галактики, сяють дві яскраві зорі — потрійні системи α та β Центавра. А на самому верху праворуч можна побачити знамените сузір’я Південного Хреста.
За матеріалами: https://www.eso.org