Допомога ворогу: Китай адаптував Starlink для виявлення літаків-невидимок

Китайські дослідники запевняють, що знайшли спосіб виявляти ворожі винищувачі-невидимки з технологією Stealth за допомогою випромінювання супутників Starlink. І це попри те, що літаки-невидимки розроблені таким чином, щоб бути менш помітними для радарів і краще відбивати електромагнітне випромінювання завдяки своїм незвичайним формам. Про це повідомляє South China Morning Post.

B-21
Northrop Grumman B-21 Raider. Фото: northropgrumman.com

Команда використовувала дрон DJI Phantom 4 Pro як макет малопомітного літака. Застосовуючи наземну радіолокаційну систему, вони побачили крихітний дрон-невидимку завдяки випромінюванню супутника Starlink, який в той час пролітав над Філіппінами. Команда стверджує, що їхній новий метод виявлення не залежить від тривимірної форми цілі й матеріалу поверхні. Результати випробувань були опубліковані в Journal of Signal Processing.

Ідея полягає в тому, що коли літак проходить між супутником і антеною на Землі, він може розсіювати електромагнітні хвилі супутника — пульсації, які можуть бути вловлені наземними радарами для виявлення цілей.

Starlink V2 Mini
Starlink V2 Mini в уявленні художника

Дослідники стверджують, що їхня система може забезпечити виявлення малих і малопомітних цілей, що є потенційною перевагою для китайських військових на полі бою. Завдяки тисячам супутників Starlink, які SpaceX уже запустила, вчені тепер сподіваються використовувати збурення у високочастотних радіосигналах для відстеження малопомітних літаків.

Загроза з космосу прийшла на допомогу Китаю

Це дивовижний новий напрям досліджень, особливо з огляду на ворожість Китаю до широкосмугового сузір’я супутників компанії, очолюваної Ілоном Маском. Ще у 2022 році газета South China Morning Post повідомляла, що китайські дослідники розробляють способи знищення супутників Starlink, якщо вони коли-небудь стануть загрозою національній безпеці.

Але замість того, щоб збивати супутники Starlink, китайські вчені навчилися адаптувати ворожу технологію для допомоги власній армії у боротьбі проти потенційних противників.

B-21
Northrop Grumman B-21 Raider. Фото: Wikipedia

Поки що команда випробувала свій метод лише на безпілотнику, який літав на відносно невеликій висоті. Тому ще належить з’ясувати, чи зможе випромінювання Starlink виявити більші й важчі  цілі, такі як малопомітні літаки п’ятого покоління F-22 Raptor та F-35 Lightning II або бомбардувальники B-2 Spirit та B-21 Raider. Крім того, як зазначає SCMP, Китай вже використовує антистелс-радари вздовж свого узбережжя для виявлення і відстеження американських винищувачів.

Раніше ми повідомляли про те, як Китай почав розгортання свого аналога Starlink.

В ранньому Всесвіті помітили незвичну галактику, що «росте зсередини»
Стартап Vast відправить на орбіту космічну станцію Haven-1 в 2025 році
Астрономи відкрили перший троянський астероїд Сатурна
Космічний буксир: ESA профінансує місію з обслуговування геостаціонарних супутників
Європейський дослідник астероїдів зробив прощальні знімки Землі та Місяця
Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю