Доля запуску супутників OneWeb з Байконуру лишається невідомою

Чи припинить остаточно компанія OneWeb співпрацю з країною-агресором досі лишається невідомим. Запуск супутників був призначений на 4 березня. Але навіть якщо він відбудеться, подальші старти лишаються під питанням.

Супутники OneWeb
Супутники OneWeb. Джерело: OneWeb

Чи зупинить війна запуск супутників?

Кріс МакЛаулін, голова державної регуляторної комісії компанії OneWeb, нарешті визначився з відповіддю, чи продовжує цей супутниковий оператор співпрацювати з країною-агресором. Відповідно до його слів, запуск 36 супутників із Байконуру 4 березня все ще може відбутися.

«Хоча хтозна, що буде», — додав він. Схоже, що це — найневизначеніша відповідь на питання, чи відбудеться космічний старт, в історії. Запуск 4 березня вже оплачений, супутники — встановлені на «Союз». Сталося це ще до нападу на Україну, тому формально на них санкції не розповсюджуються. 28 лютого країна-агресор оголосила, що 1 березня вивезе ракету на стартовий майданчик.

OneWeb бояться померти за Україну

Від самого початку російсько-української війни OneWeb зберігала мовчання щодо продовження запусків своїх супутників ракетами країни-агресора. На сьогодні компанія запустила вже 428 з 628 запланованих супутників. При цьому всі запуски були здійснені за допомогою Росії, хоча і з різних космодромів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Тому нерішучість компанії цілком зрозуміла. Єдино можлива позиція — підтримати Україну та відмовитися від співпраці з розпалювачами війни — може завдати збитків, які поставлять хрест на всьому проєкті.

Європейська космічна агенція вже відмовилася від співпраці з Росією за програмою ExoMars. Сама ж країна-агресор вже сказала, що запускати свої ракети з космодрому Куру не буде. Отже, чи продовжиться ця співпраця, може вирішитися і без участі OneWeb.

Зрештою, навіть якщо запуск 4 березня все ж відбудеться, OneWeb доведеться для подальшої співпраці з ворогом України шукати собі іншого авіаперевізника. Бо досі на інші континенти їхні супутники возили літаки «Антонова».

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів