Дім надгігантів: астрономи знайшли нове зоряне скупчення

Астрономи повідомили про відкриття раніше невідомого зоряного скупчення, що отримало позначення Barbá 2. Воно містить щонайменше кілька зір-надгігантів.

Зоряне скупчення Barbá 2. Джерело: Apellániz et al., 2024.

Barbá 2 було вперше виявлено десять років тому чилійським астрономом Родольфо Барба. Він сканував площину Чумацького Шляху за допомогою мультихвильових оглядів і шукав зоряні скупчення, можливо, пов’язані з теплим пилом. У результаті він виявив раніше невідоме скупчення, розташоване на відстані 24 тисяч світлових років (це приблизно можна порівняти з відстанню між Землею та центром нашої галактики).

Однак Родольфо Барба помер 2021 року, так і не встигнувши опублікувати статтю про свою знахідку. Лише зараз команда іспанських дослідників продовжила його роботу і представила результати нового аналізу, доповненого даними обсерваторії Gaia. Вони підтвердили існування скупчення.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Дослідження показало, що радіус ядра Barbá 2 становить 2,74 світлових роки, а саме воно розташоване на відстані близько 24 100 світлових років від Землі. Астрономам вдалося ідентифікувати 201 найімовірнішого члена скупчення, зосереджених поблизу його ядра.

Найяскравіша зоря в Barbá 2 — жовтий надгігант. Крім неї в ньому було виявлено ще шість надгігантів: п’ять червоних і один блакитний. Отже, Barbá 2 було класифіковано як зоряне скупчення, багате на надгіганти. Крім того, дослідження показало, що Barbá 2 не демонструє сильних внутрішніх рухів, не розширюється і не містить значної кількості зір, що «тікають».

Раніше ми розповідали про те, як телескоп Hubble допоміг астрономам знайти невловну чорну діру середньої маси в центрі кулястого скупчення.

За матеріалами Phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів