NASA опублікувала нове зображення, отримане за допомогою телескопа Hubble. Воно являє собою унікальний ультрафіолетовий портрет «зоряного пологового будинку», розташованого в сусідній галактиці.
Зафіксована на фото Hubble область, розташована всередині Малої Магелланової хмари (ММХ). Це невелика карликова галактика, яка розташована на відстані 210 тисяч світлових років від Чумацького Шляху і є його супутником. Розрахунки астрономів показують, що через кілька мільярдів років вони зіллються воєдино.
Усередині ММХ знаходиться зоряне скупчення, відоме як NGC 346. Воно давно привертає увагу астрономів. Річ у тім, що NGC 346 є домівкою для десятків гарячих зір-гігантів. За оцінками, у скупченні перебуває понад половина всіх відомих високомасивних світил у всій галактиці.
У минулому Hubble вже спостерігав за NGC 346, але зараз він зробив знімок в ультрафіолетовому діапазоні. Це випромінювання майже повністю блокується земною атмосферою — але ж воно допомагає вченим більше зрозуміти про формування та еволюцію зір. Hubble, що перебуває в космосі, зараз є єдиним телескопом, здатним проводити чутливі ультрафіолетові спостереження (той же James Webb може бачити лише в інфрачервоному діапазоні).
Спостереження NGC 346 було проведено для того, щоб краще дізнатися, як зореутворення формує міжзоряне середовище в галактиках з низькою металевістю. В астрономії металами називають усі елементи важчі за водень і гелій, яких від самого початку не було у Всесвіті та які сформувалися вже в процесі зоряної еволюції.
ММХ має помітно меншу металевість, ніж Чумацький Шлях. Завдяки цьому NGC 346 є ідеальною природною лабораторією для астрономів. У далекому минулому, коли наш Всесвіт був набагато молодшим, більшість «зоряних пологових будинків» нагадували цю туманність. Основна різниця полягає в тому, що стародавні галактики мали тисячі подібних регіонів активного зореутворення.
Раніше ми розповідали про результати спостереження туманності, що оточує NGC 346, виконаних телескопом James Webb.
За матеріалами NASA