Де дивитися запуск місії Artemis I

Пуск ракети SLS в рамках місії Artemis I відбудеться завтра зранку, 16 листопада. Як і в минулі спроби, NASA транслюватиме його на своєму каналі. Керівники місії переконують, що цього разу шанси, що щось піде не так, мінімальні.

Під час старту Artemis I пануватиме ніч
Під час старту Artemis I пануватиме ніч. Джерело: Space.com

Запуск Artemis I

До пуску гігантської ракети Space Launch System, призначеної для польоту людей на Місяць, лишилося буквально кілька годин. Перша місія під назвою Artemis I буде безпілотною та тестовою. Її старт призначений на 8:24 16 листопада за київським часом.

Цього разу українцям для того, аби помилуватися цим унікальним видовищем, доведеться встати раніше та сподіватися, що воно буде того варте. Як і під час минулих спроб старту, NASA транслюватиме весь процес на своєму каналі: https://www.nasa.gov/nasalive.

Трансляція розпочнеться о 5:30 за київським часом. Ті, хто увімкне її цієї вранішньої пори, зможуть помилуватися процесом заправлення ракети та проходження нею останніх тестів. При цьому на самому космодромі у Флориді ще стоятиме глибока ніч.

Попередні спроби запуску

Епопея із пуском SLS триває вже весь 2022 рік. Журналістів для її висвітлення NASA закликала реєструватися ще у січні. Але перша генеральна репетиція відбулася у березні, а її повторення тривали до червня. Багато хто говорив, що ці процедури можуть продовжуватись.

У NASA вирішили запускати ракету у вересні. Однак кілька спроб старту так нічим і не завершились: спочатку через проблеми з двигунами й витік водню, потім — через погоду. А згодом ураган Ян примусив інженерів взагалі завезти ракету назад до збирального цеху.

Після того, як фахівці скористалися моментом і виправили всі технічні негаразди на SLS, вони вивезли її на стартовий майданчик. Але тут налетів новий ураган — Ніколь,— який ракета щасливо пережила.

Зараз фахівці переконують, що всі технічні негаразди виправлені. А синоптики обіцяють 90 відсотків ймовірності сприятливої для пуску погоди. Але якщо щось знову піде не так, то у NASA залишиться ще дві резервні дати: 19 та 25 листопада.

За матеріалами www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна