Де дивитися запуск місії Artemis I

Пуск ракети SLS в рамках місії Artemis I відбудеться завтра зранку, 16 листопада. Як і в минулі спроби, NASA транслюватиме його на своєму каналі. Керівники місії переконують, що цього разу шанси, що щось піде не так, мінімальні.

Під час старту Artemis I пануватиме ніч
Під час старту Artemis I пануватиме ніч. Джерело: Space.com

Запуск Artemis I

До пуску гігантської ракети Space Launch System, призначеної для польоту людей на Місяць, лишилося буквально кілька годин. Перша місія під назвою Artemis I буде безпілотною та тестовою. Її старт призначений на 8:24 16 листопада за київським часом.

Цього разу українцям для того, аби помилуватися цим унікальним видовищем, доведеться встати раніше та сподіватися, що воно буде того варте. Як і під час минулих спроб старту, NASA транслюватиме весь процес на своєму каналі: https://www.nasa.gov/nasalive.

Трансляція розпочнеться о 5:30 за київським часом. Ті, хто увімкне її цієї вранішньої пори, зможуть помилуватися процесом заправлення ракети та проходження нею останніх тестів. При цьому на самому космодромі у Флориді ще стоятиме глибока ніч.

Попередні спроби запуску

Епопея із пуском SLS триває вже весь 2022 рік. Журналістів для її висвітлення NASA закликала реєструватися ще у січні. Але перша генеральна репетиція відбулася у березні, а її повторення тривали до червня. Багато хто говорив, що ці процедури можуть продовжуватись.

У NASA вирішили запускати ракету у вересні. Однак кілька спроб старту так нічим і не завершились: спочатку через проблеми з двигунами й витік водню, потім — через погоду. А згодом ураган Ян примусив інженерів взагалі завезти ракету назад до збирального цеху.

Після того, як фахівці скористалися моментом і виправили всі технічні негаразди на SLS, вони вивезли її на стартовий майданчик. Але тут налетів новий ураган — Ніколь,— який ракета щасливо пережила.

Зараз фахівці переконують, що всі технічні негаразди виправлені. А синоптики обіцяють 90 відсотків ймовірності сприятливої для пуску погоди. Але якщо щось знову піде не так, то у NASA залишиться ще дві резервні дати: 19 та 25 листопада.

За матеріалами www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Космічні пригоди незалежної України: 7 найкращих письменників-фантастів
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією
James Webb розкрив хімічну загадку на супутнику Плутона
Залишені на Землі астронавти Crew-9 засмутилися поступкою своїх місць екіпажу Starliner
Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу
Космічна рулетка: чи переживе комета C/2024 S1 (ATLAS) зустріч із Сонцем
Вчені відкрили супернептун