Дайвери знайшли уламок космічного корабля Chalanger

Майже через 37 років після загибелі космічного корабля Chalanger знайдений новий його уламок. Його виявила група дайверів, які знімали фільм про кораблі, що затонули у Бермудському трикутнику.

Уламок Chalanger знайдений дайверами
Уламок Chalanger знайдений дайверами. Джерело: The HISTORY Channel

Катастрофа Chalanger

Chalanger був одним із «космічних човників», побудованих США за програмою Space Shuttle. 28 січня 1986 року він мав стартувати з космодрому на мисі Канаверал. Програма польоту передбачала чимало публічних заходів, тому весь світ стежив за трансляцією. Однак на 73 секунді сталася аварія, корабель вибухнув і всі семеро астронавтів на борту загинули.

Трагедію ретельно розслідувала NASA, і більшість уламків тоді знайшли достатньо швидко. Однак нещодавно стало відомо про нові елементи конструкції, які дайвери знайшли біля узбережжя Флориди.

Команда телеканалу History Channel, яка виявила уламки, не ставила собі за мету знайти сліди цієї трагедії. Вона знімала фільм про кораблі, які затонули у так званому Бермудському трикутнику. Та й самі місця зйомок розташовувалися значно південніше місць, куди зазвичай падають елементи конструкції ракет після старту з космодрому.

Уламок завдовжки 7 метрів

Але коли голова знімальної групи морський біолог Майк Барнетт побачив уламок конструкції завдовжки майже 7 метрів, то одразу збагнув, що вони знайшли щось унікальне. Він зв’язався з NASA.

Там переглянули відзнятий матеріал і визнали, що знайдений об’єкт може бути частиною Chalanger. Пізніше це публічно підтвердив адміністратор NASA Білл Нельсон. Зараз частини корабля, які були зібрані у 80-ті, зберігаються на 31 старті мису Канаверал. Там з них утворили своєрідний меморіал.

Взагалі знахідка, здійснена дайверами, — перша за останні 25 років. Це дійсно великий фрагмент космічного корабля. Схоже, що саме через те, що він упав так далеко від місця старту, його досі ніхто не знаходив.

За матеріалами www.sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine