Цієї ночі над Україною бачили полярне сяйво та Персеїди

У ніч на 12 серпня над Україною знову бачили полярне сяйво. Любителі спостерігати за небом бачили його над кількома регіонами нашої держави. Також цієї ночі в небі можна було спостерігати метеорний потік Персеїди, який майже досяг свого максимуму.

Метеор та полярне сяйво над сумщиною
Метеор та полярне сяйво над Сумщиною. Автор: Антон Редькін

Полярне сяйво над Україною

У ніч з 11 на 12 серпня над Україною знову бачили полярне сяйво. Його спостерігали над Одеською, Чернігівською, Кіровоградською та ще кількома областями України. Фотографи зробили дивовижні світлини цієї події.

Насправді нічого неймовірного у цій події немає. Просто кілька днів тому на Сонці відбулася серія потужних спалахів. Наше світило саме зараз проходить максимум 25 циклу активності, тому такі події там відбуваються регулярно. Високоенергетичні заряджені частинки регулярно викидаються у космічний простір й інколи долітають до Землі.

Полярне сяйво над чернігівщиною
Полярне сяйво над Чернігівщиною. Джерело: astronizhyn

У цьому випадку вони взаємодіють з її магнітосферою і прямують до полярних зон. Там вони передають свою енергію атмосфері, виключаючи її світіння. Його ми й називаємо полярним сяйвом. Попри назву при особливо потужних спалахах ці явища можуть спостерігатися навіть значно південніше України.

Персеїди

При цьому варто зауважити, що не кожен потужний спалах на Сонці викликає полярне сяйво над Україною. Не у всякому випаду заряджені частинки прямують до нас. А коли потрапляють у магнітосферу Землі, не завжди світіння з’являється саме над нами. Цього разу нам пощастило.

До того ж пощастило двічі. Адже саме в цей час метеорний потік Персеїди досягає свого максимуму. Дві події не пов’язані одна з одною, однак їхній збіг — справді дуже рідкісна річ, тому всі любителі фотографувати зоряне небо цього разу змогли отримати дивовижні кадри.

Полярне сяйво над Одесою
Полярне сяйво над Одесою. Джерело: ukrspotter

Варто зазначити, що ані метеорний потік, ані полярне сяйво самі по собі не несуть жодної небезпеки. Однак одночасно з останнім зазвичай спостерігається магнітна буря. Вона може викликати порушення зв’язку та електричних приладів на поверхні нашої планети.

За матеріалами www.facebook.com