Центр малих планет дав ім’я міжзоряній кометі

11 вересня Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу (MPC IAU) опублікував офіційний циркуляр, присвячений нещодавно виявленій кометі, яка, ймовірно, прибула в Сонячну систему з міжзоряного простору. Об’єкту було присвоєно постійне позначення C/2019 Q4 (Borisov) на честь її першовідкривача — астронома Геннадія Борисова.

Анімація руху комети C/2019 Q4 (Borisov).
Джерело: Геннадій Борисов

Згідно з даними, опублікованими на сайті MPC, ексцентриситет орбіти C/2019 Q4 становить 3,07. Це є рекордним показником за всю історію астрономії. Для порівняння: ексцентриситет орбіти першого підтвердженого міжзоряного об’єкта Оумуамуа (1I/Oumuamua) становить 1,2. Настільки велике значення практично не залишає сумнівів у тому, що нова комета рухається незамкненою гіперболічною траєкторією, і це її перший і останній візит до Сонячної системи. Водночас у повідомленні MPC підкреслюється, що для остаточного підтвердження міжзоряного походження цього небесного тіла необхідні додаткові спостереження.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Також варто зазначити, що C/2019 Q4 є досить великим об’єктом. Поперечник ядра комети оцінюється в 10-20 км, нахил її орбіти становить 44,7°. Зараз вона перебуває на відстані трохи більше ніж 3 а.о. від Сонця, щомиті наближаючись до нього на 30 км, і, згідно з попередніми розрахунками, пройде перигелій на початку грудня. Дистанція її мінімального зближення з нашою планетою становитиме близько 1 а.о.

Траєкторія руху комети C/2019 Q4 (Borisov). Джерело: Tony873004

За даними MPC, якщо з «міжзоряною мандрівницею» не станеться нічого непередбачуваного (наприклад, вона не зруйнується під час проходження перигелію), вона має бути доступною для спостережень протягом щонайменше одного року. Це означає, що в астрономів буде багато часу, щоб як слід вивчити C/2019 Q4. Нагадаємо, що перший підтверджений міжзоряний об’єкт Оумуамуа спостерігався лише впродовж кількох місяців, що пов’язано як з його невеликими розмірами, так і з дуже темним кольором поверхні.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів