Чи буде місячний час відрізнятися від земного?

Дискусії щодо того, яким має бути єдиний стандарт місячного часу, тривають. Міжнародний астрономічний союз нещодавно долучився до цього процесу. Науковці закликають NASA та уряд США працювати у цьому напрямку разом і ретельно вивчати всі аспекти проблеми.

Яким буде місячний час
Яким буде місячний час. Джерело: phys.org

Власний годинник

На Місяці час минає трохи швидше. Нещодавно міжнародна група астрономів приєдналася до закликів надати Місяцю власний годинник, щоб майбутні космічні місії могли відстежувати хвилини на небесному тілі.

Міжнародний астрономічний союз проголосував у четвер, закликавши космічні організації по всьому світу співпрацювати над стандартом відліку часу на Місяці, де один день триває 29,5 земних.

«У цьому суть нашої резолюції — працювати разом, щоб встановити цей стандартний час», — заявила Сюзан Стюарт із Військово-морської обсерваторії США на конференції групи в Кейптауні (Південна Африка).

Як вимірювати час на Місяці?

Місяць має меншу гравітацію у порівнянні з Землею, тому час на ньому минає приблизно на 58,7 мікросекунди швидше щодня. Оскільки все більше країн і приватних компаній націлюються на майбутні місячні місії, астрономи хочуть забезпечити ідеальну синхронізацію з єдиним годинником. Наразі місія на Місяць відбувається за часом тієї країни, яка керує космічним кораблем.

Минулого року Європейська космічна агенція наполягала на створенні місячного годинника. А на початку цього року Білий дім доручив NASA та іншим агенціям до кінця року розробити початкову ідею, а остаточний план має бути готовий до кінця 2026-го.

За словами Біджунатха Патли, фізика з Національного інституту стандартів і технологій, астрономи ще тільки починають визначати, як саме буде відлічуватися місячний час.

За матеріалами phys.org

Стартап Vast відправить на орбіту космічну станцію Haven-1 в 2025 році
Астрономи відкрили перший троянський астероїд Сатурна
Космічний буксир: ESA профінансує місію з обслуговування геостаціонарних супутників
Європейський дослідник астероїдів зробив прощальні знімки Землі та Місяця
Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник