Чудовий кратер Тихо

На представлених знімках апарата LRO зображена одна з найвідоміших деталей місячної поверхні — кратер Тихо. Його діаметр складає 85 км. Звичайно, на Місяці є безліч значно більших ударних формацій. Проте Тихо, безперечно, найпомітніший серед них. Він оточений системою світлих променів, якы тягнуться на тисячі кілометрів по місячній поверхні та складаються з викинутої при метеоритному ударі речовини.

Кратер Тихо. Джерело: NASA / GSFC / Arizona State University

Згодом, під дією космічних променів та падінь мікрометеоритів, речовина викидів темніє і стає невідмінною за кольором від решти поверхні. Тому наявність променевої системи свідчить про те, що за астрономічними мірками кратер виник недавно.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Кратер Тихо. Джерело: NASA

Аналіз зразків порід, зібраних експедицією Apollo 17, дозволив встановити, що Тихо утворився приблизно 108±4 млн років тому. Через 3 — 4 дні після удару частина викинутих при зіткненні уламків мала досягти Землі, породивши дуже видовищний метеорний дощ. Вочевидь, його єдиними свідками були динозаври.

Центральний пік Тихо височить над дном у середньому на 2,4 км, зовнішній вал — на 4,7 км. Його внутрішній схил має яскраво виражену терасоподібну структуру. Околиці кратера усіяні безліччю інших ударних формацій різних розмірів. Деякі з них утворилися внаслідок падіння найбільших уламків, викинутих під час удару, який створив Тихо.

Через порівняльну молодість усі структури кратера збереглися майже у непошкодженому стані. Завдяки цьому він є дуже цікавим об’єктом для спостережень. За роки роботи апарат LRO неодноразово знімкував його з усіх можливих ракурсів. Ці знімки допомогли виявити ще одну цікаву особливість Тихо. Виявилося, що на вершині його центрального піка лежать 120-метровий валун. Як саме він потрапив туди, лишається загадкою.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів