Червоні спрайти: фотограф відкриває таємничий світ рідкісного атмосферного явища

Фотограф, який готувався зазнімкувати грозові хмари на тлі нічного неба, раптом став свідком рідкісного атмосферного явища — червоних спрайтів над Аризоною.

Червоні спрайти над Арізоною
Червоні спрайти над Аризоною. Фото: Greg McCown

Грег Маккоун планував фотографічний тур на 16 червня. Але того дня метеорологи передали про відсутність жодних грозових хмар. Тому Маккоун перенаправив свою групу до Вінді-Пойнт, розташованої на вершині гори Леммон.

«Велика гроза була саме над Мексикою, за 250 км від нас. Вона ідеально вписувалась у пейзаж нічного неба з яскравим Чумацьким Шляхом. Під час знімкування виявилось, що більшість членів нашої групи змогли зафіксувати ці надзвичайні викиди енергії», — розповів Маккоун.

Що таке спрайти?

Спрайти — це атмосферні розряди, відкриті лише близько 20 років тому. Вони виникають приблизно на висоті 80 км над грозою, відразу після удару блискавки.

Червоні спалахи спрайтів можуть мати різні форми. Однією з дуже рідкісних форм є явище під назвою ELVE. Щоб його побачити, потрібно перебувати далеко від грози. Один із фотографів, Валтер Бінотто, зміг зазнімкувати це явище в Італії ще у березні 2023 року.

«Я фіксував їх близько п’яти разів перед цим. Як тільки ми побачили на радарі велику грозу в Мексиці, ми розуміли, що у нас є чудова можливість зафіксувати це атмосферне явище», — додав Маккоун.

Для фотографії спрайтів з вершини гори Леммон використовував фотоапарат Nikon Z6 та об’єктив 50 мм.

Разом із Джоном Сірліном Маккоун керує компанією Storm Photo Tours і спеціалізується на фотозйомці штормів. Вони проводять майстер-класи для фотографів у травні та червні на рівнинах та влітку під час сезону мусонів — у липні та серпні. Побачити більше робіт Грега Маккоуна можна на його сторінках у Instagram та на вебсайті.

Раніше ми повідомляли про те, як астрофотограф помітив два найрідкісніші атмосферні явища.

За матеріалами PetaPixel.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine