Чарівне світло з космосу: як астронавти спостерігають за полярним сяйвом з висоти 400 км

Приголомшливі кадри з Міжнародної космічної станції (МКС) демонструють чарівну красу полярного сяйва, що мерехтить високо над Землею.

Відео, зняте 30 жовтня 2024 року й опубліковане NASA, починається з легкого зеленого відтінку на земному горизонті, помітного з висоти 413 км. Проте поступово це світло перетворюється на захопливе видовище, яке розгортається на тлі зоряного неба.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Велика Капі

До товару

У коментарі до 60-секундного відео NASA зазначає: «МКС пролітає над полярним сяйвом, яке огортає Землю, перш ніж вийти на орбіту на світанку над Квебеком, Канада».

Полярні сяйва виникають через взаємодію сонячного вітру з магнітним полем та атмосферою Землі. Для екіпажу МКС такі явища стали звичною частиною роботи, особливо під час періодів підвищеної сонячної активності. Втім, це видовище ніколи не залишає астронавтів байдужими — воно привертає увагу кожного члена екіпажу.

МКС
Міжнародна космічна станція. Фото: NASA

Астронавт NASA Метью Домінік, який нещодавно повернувся з шестимісячної місії на МКС, назвав полярне сяйво шаленим і поділився кадрами, де видно, як це явище мерехтіло позаду космічного корабля Boeing Starliner під час його стикування зі станцією. Його колега Джасмін Могбелі, яка також спостерігала це явище, захоплено прокоментувала: «Кожного разу я дивуюся, наскільки жива і прекрасна наша планета».

Досвід споглядання полярного сяйва залишає незабутнє враження. Дон Петтіт, який у свої 69 років є найстаршим працюючим астронавтом NASA, описав один із нещодавніх моментів так: «Ми не просто летіли над полярним сяйвом, ми були всередині нього. Воно було криваво-червоним». Петтіт додав у своєму стилі: «Сонце відригує, й атмосфера стає червоною».

Такі видовища нагадують не лише про унікальність нашої планети, а й про її вразливість. Полярні сяйва продовжують надихати людство дивитися на Землю з новим усвідомленням її краси та значущості.

Раніше ми повідомляли про те, якими бувають полярні сяйва на різних планетах Сонячної системи.

За матеріалами digitaltrends.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів