«Чан’е-5» здійснив успішну посадку на Місяць

Посадковий модуль «Чан’е-5» здійснив успішну посадку на Місяць. Про це повідомило китайське телебачення з посиланням на Китайську національну космічну адміністрацію (CNSA). Апарат сів у точці з координатами 43,1° пн.ш. і 51,8° з.д., що розташована на схід від піку Рюмкера — ізольованого вулканічного утворення, заявленого в якості цілі місії.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Посадка «Чан’е-5» (кадр із телетрансляції). Джерело: CNSA

Повідомляється, що «Чан’е-5» уже провів операцію з буріння місячної поверхні. Під час неї пристрій повинен був добути близько 2 кг речовини з глибини до двох метрів. Далі зразок грунту буде переміщено на злетний модуль, який після старту з Місяця зістикується з орбітальним зондом і перевантажить зібрані зразки у капсулу для повернення. Потім «Чан’е-5» ляже на зворотній шлях до Землі. Згідно з планом місії, капсула зі зразками приземлиться в автономному районі Внутрішня Монголія 15-16 грудня.

В разі успіху Китай стане третьою країною в історії, яка доставить зразки речовини нашого природного супутника на Землю. Але на цьому китайська місячна програма не закінчиться. У 2023-2024 роках до нашої космічної сусідки будуть запущені апарати «Чан’е-6» і «Чан’е-7». У майбутньому Китай планує відправити на Місяць пілотовану експедицію. За попередніми оцінками, це могло би статися на початку наступного десятиліття.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів