«Чан’е-5» надіслав зображення Землі та Сонця

У грудні минулого року орбітальний зонд місії «Чан’е-5» успішно скинув на Землю капсулу із зібраними зразками місячного ґрунту. Оскільки всі системи апарата функціонували у штатному режимі й у нього залишився великий запас палива, керівництво місії ухвалило рішення продовжити термін його служби та направити в околиці точки Лагранжа L1 системи «Сонце-Земля», розташованої на відстані 1,5 млн км від нашої планети.

«Чан’е-5» досяг точки L1 у березні 2021 року. Відтоді він використовується для експериментів із бортовою апаратурою, моніторингу космічної погоди та спостережень за Сонцем. Крім того, під час одного з тестів апарат зробив кілька знімків, недавно опублікованих китайськими ЗМІ. На одному з них можна побачити дві яскраві точки, одна з яких має блакитний колір. Це наша планета та її супутник. На іншому фото зафіксовано Сонце.

За словами фахівців місії, вони не виключають можливості, що в майбутньому «Чан’е-5» залишить точку L1 і буде спрямований по пролітній траєкторії до одного з навколоземних астероїдів, якого він може досягти з наявними запасами палива. Так само в 2012 році китайський зонд «Чан’е-2» здійснив переліт з точки Лагранжа L2 системи «Земля-Місяць» до астероїда (4179) Таутатіс.

За матеріалами:  https://www.space.com

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна