Chandra виявив «прихований» квазар у ранньому Всесвіті

Завдяки даним рентгенівського телескопа Chandra астрономи виявили сліди «прихованого» квазара, що існував за часів, коли вік Всесвіту становив лише 850 млн років. Об’єкт отримав позначення PSO167-13.

PSO167-13 у видимому, рентгенівському та радіодіапазоні. Джерело: X-ray: NASA/CXO/Pontificia Universidad Catolica de Chile/F. Vito; Radio: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO); optical: Pan-STARRS

Вперше PSO167-13 був виявлений під час пошукової програми, яка виконувалася телескопом системи PanSTARRS на Гавайських островах. Надалі його статус удалося підтвердити за допомогою комплексу радіотелескопів ALMA (Чилі). Потім до досліджень об’єкта приєднався Chandra. Проте, на подив астрономів, за 16 годин спостережень космічна обсерваторія виявила лише три випущені ним високоенергетичні рентгенівські кванти.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

На думку вчених, це пояснюється тим, що PSO167-13 оточений коконом, що складається із щільних газових хмар. Вони поглинають практично все низькоенергетичне рентгенівське випромінювання, приховуючи квазар. У разі підтвердження цього припущення він стане найбільш віддаленим з усіх об’єктів подібного типу. Його подальше вивчення допоможе перевірити теорії формування та зростання надмасивних чорних дір.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів