CASC планує здійснити понад 40 запусків у 2021 році

Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC) має намір здійснити в нинішньому році понад 40 орбітальних запусків. Про це йдеться у пресрелізі організації. Найважливішою космічною місією 2021 року має стати запуск 20-тонного модуля «Тяньхе», запланований на літо. Для нього буде залучено найпотужніший китайський носій «Чанчжен-5B».

Запуск «Чанчжен-5В». Джерело: weibo.com

«Тяньхе» стане базовим блоком нової китайської орбітальної станції. Після виведення на орбіту до нього вирушать два космічні кораблі: вантажний «Тяньчжоу-2» і «Шеньчжоу-12» із трьома тайконавтами, який стане першою пілотованою місією КНР з 2016 року. Також фахівці CASC продовжать роботу зі створення двох лабораторних модулів для орбітального комплексу. Їх збираються запустити у 2022-2023 роках.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Але плани CASC не обмежуються лише пілотованою програмою. Організація також займатиметься обслуговуванням низки національних науково-технічних проєктів. Серед них — запуски метеосупутників, апаратів ДЗЗ і навігаційної системи «Бейдоу», а також різні місії для потреб військових. Крім того, китайське аерокосмічне відомство займеться супроводом апарата «Тяньвень-1», який досягне Марса вже в лютому, а в травні висадить на марсіанську поверхню ровер.

Варто зазначити, що з 39 орбітальних запусків, виконаних з території КНР торік, 34 були організовані CASC. Отже, наразі вона є найактивнішим пусковим оператором у світі. Друге місце посідає компанія SpaceX, яка здійснила 2020 року 25 запусків.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
Що таке темна матерія і з чого вона складається
Обсерваторія діаметром 12,9 тис км надіслала світлини найтаємничіших явищ на Сонці
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років