Британія оплакує дерево Робін Гуда: ікону астрофотографії знищили вандали

28 вересня з Великої Британії прийшла новина, яка шокувала всіх любителів астрофотографії. Вандал спиляв знаменитий платан із національного парку Нортумберленд, також відомий як «дерево Робін Гуда».

Знищеному платану було понад триста років. Дерево росло поблизу зведеного за часів Римської імперії валу Адріана в ущелині між двома пагорбами. Своє прізвисько воно отримало після виходу 1991 року фільму «Робін Гуд: Принц злодіїв», де фігурувало в кількох сценах.

Дерево Робін Гуда. Джерело: wikipedia.org

Завдяки своєму розташуванню в дуже мальовничій локації дерево Робін Гуда користувалося величезною популярністю серед астрофотографів з усього світу. Вони регулярно приїжджали до нього заради фотосесій. В інтернеті можна знайти безліч нічних знімків платана на тлі смуги Чумацького Шляху, повного Місяця, полярного сяйва та навіть комет. На жаль, тепер світлини — це все, що лишилося від знаменитого дерева.

Дерево Робін Гуда. Джерело: wikipedia.org

Згідно з повідомленнями британської преси, поліція вже затримала підозрюваного у вандалізмі. Ним виявився 16-річний підліток. Наразі невідомо, що підштовхнуло його до знищення одного з головних символів Великої Британії.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine