Близька зоря і далека галактика: Hubble зазнімкував космічний збіг

Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували нове зображення. Воно демонструє спіральну галактику NGC 5530. Знімок створює враження, що вона має дуже яскраве ядро — але насправді, це не так.

Галактика NGC 5530 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, D. Thilker

Зазнімкована Hubble галактика, розташована на відстані 40 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Вовк. Її діаметр становить близько 60 тисяч світлових років. Для порівняння, діаметр диска Чумацького Шляху становить 100 тисяч світлових років.

NGC 5530 класифікується як флокулентна спіральна галактика. До них відносять галактики, чиї спіральні рукави не є безперервними структурами, а складаються з окремих шматочків. Приблизно 30% спіральних галактик є флокулентними.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У центрі NGC 5530 знаходиться яскравий об’єкт. Може здатися, що це її активне ядро. Але, тоді як деякі галактики дійсно мають дуже яскраві центральні регіони, що пов’язано з активністю чорних дір, які ховаються в них, у випадку з NGC 5530 це не так.

Насправді яскраве джерело поблизу центру NGC 5530 — це не активна чорна діра, а набагато ближча зоря нашого Чумацького Шляху. Вона розташована всього в 10 тисячах світлових років від Землі. Завдяки цьому випадковому збігу створюється враження, що зоря розташована в серці NGC 5530.

У 2007 році в NGC 5530 було знайдено наднову. Її виявив астроном-аматор Роберт Еванс. Подальші спостереження дозволили класифікувати подію як спалах наднової типу IIP. Він утворився внаслідок колапсу зорі-гіганта, чия маса в 16–27 разів перевищувала масу нашого Сонця.

Нагадаємо, що раніше Hubble зазнімкував зорі та різноколірні хмари в серці сусідньої галактики.

За матеріалами Esahubble

Новини інших медіа
Як досягти Марса та Церери за один політ
James Webb виявив приховану чорну діру в сусідній галактиці
Великий сюрприз: астрономи виявили планету на полярній орбіті навколо пари дивних зір
Танення льодовиків могло спричинити прискорення дрейфу континентів
Зміна траєкторії ракети Falcon 9 «украла» дані космічного експерименту
Зі швидкістю цунамі: піщаний апокаліпсис на Землі помітно навіть із космосу
Космічна скарбниця: Hubble зазнімкував кулясте скупчення
Темна матерія все ж може видавати себе при взаємодії зі світлом
Мільйон градусів: місія Solar Orbiter отримала унікальний портрет Сонця
Чи справді телескоп James Webb може знайти життя у космосі?