Hubble зазнімкував зорі та різнокольорові хмари в серці сусідньої галактики

Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували зображення барвистого зоряного пейзажу. Він розташований у центрі Малої Магелланової хмари.

Оточене пиловими хмарами зоряне скупчення в центрі Малої Магелланової хмари. Джерело: ESA/Hubble & NASA, C. Murray

Мала Магелланова хмара — це карликова галактика, що є супутницею нашого Чумацького Шляху. Вона розташована на відстані 200 тисяч світлових років від Землі і є домівкою для близько 3 млрд зір.

Завдяки своїй близькості, Мала Магелланова хмара — це одна з небагатьох галактик, яку можна побачити з Землі без допомоги телескопа або бінокля. Для спостерігачів у південній півкулі та деяких широтах північної півкулі, вона, а також її сусід Велика Магелланова хмара нагадують шматок відірваного Чумацького Шляху. У реальності вони знаходяться набагато далі, ніж будь-яка частина нашої власної галактики.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Завдяки своєму 2,4-метровому «оку» і чутливим приладам, Hubble бачить Малу Магелланову хмару набагато детальніше та яскравіше, ніж людина. Дослідники використали встановлену на телескопі камеру WFC3, щоб отримати зображення її центрального регіону. Знімкуванні велося з використанням чотирьох фільтрів, кожен з яких пропускає світло на певній довжині хвилі.

Це дозволило отримати багатоколірну картину пилових хмар, що оточують зоряне скупчення, в якому знаходяться десятки масивних молодих світил. Ближчі до нас зорі світяться яскравим блакитним або червонуватим сяйвом і оточені чотирма дифракційними променями. Найдальші зорі мають вигляд цяток помаранчевого кольору. Газопилові хмари закривають ліву половину кадру, надаючи йому синьо-зеленуватого відтінку.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble показав «один день» із життя спіральної галактики.

Новини інших медіа
Як досягти Марса та Церери за один політ
James Webb виявив приховану чорну діру в сусідній галактиці
Великий сюрприз: астрономи виявили планету на полярній орбіті навколо пари дивних зір
Танення льодовиків могло спричинити прискорення дрейфу континентів
Зміна траєкторії ракети Falcon 9 «украла» дані космічного експерименту
Зі швидкістю цунамі: піщаний апокаліпсис на Землі помітно навіть із космосу
Космічна скарбниця: Hubble зазнімкував кулясте скупчення
Темна матерія все ж може видавати себе при взаємодії зі світлом
Мільйон градусів: місія Solar Orbiter отримала унікальний портрет Сонця
Чи справді телескоп James Webb може знайти життя у космосі?