Блискавка мало не влучила у місячну ракету NASA

Представлений знімок був зроблений 27 серпня на території Космічного центру ім. Кеннеді. Того дня на мисі Канаверал розігралася сильна гроза. Одна з блискавок потрапила у стартовий комплекс LC-39B, де встановлена надтяжка ракета SLS, що готується до пуску.

Попадання блискавки поруч із ракетою SLS. Джерело: NASA/Bill Ingalls

SLS врятувала одна з оточуючих стартовий майданчик захисних веж із блискавковідводом. Вона взяла на себе весь розряд і гігантська ракета не постраждала, подарувавши NASA можливість продовжити підготовку до пуску.

Це вже не перший випадок, коли блискавка мало не зірвала місячну експедицію NASA. Попередній подібний інцидент стався у листопаді 1969 року. Тоді під час запуску місії Apollo 12 у ракету Saturn V потрапили відразу дві блискавки. Це призвело до виходу з ладу паливних елементів корабля, внаслідок чого всередині нього відключилися практично всі електричні системи.

На щастя, удар не вплинув на навігацію самої Saturn V і ракета продовжила політ заданою траєкторією. Це дало інженерам час, щоб розібратися в ситуації та підказати астронавтам, що потрібно зробити, для відновлення штатної роботи всіх систем корабля.

Ви можете дізнатися про основні цілі та завдання місії Artemis I з нашої статті.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine