Blue Origin випробувала оновлену версію New Shepard

14 січня компанія Blue Origin провела 14-те за рахунком випробування ракетної системи New Shepard, призначеної для суборбітальних туристичних польотів у космос. Система складається з ракетного прискорювача (ступеня) та капсули екіпажу, що відокремлюється.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

New Shepard був запущений з полігону в штаті Техас. Двигун BE-3 розігнав ракету до максимальної швидкості в 3609 км/год. Після відділення капсула досягла висоти 106,9 км, подолавши лінію Кармана, прийняту за умовну межу між земною атмосферою та космічним простором. Потім ракетний ступінь здійснив успішну м’яку посадку за допомогою двигуна. Капсула приземлилася на парашутах. Загалом її політ тривав 10 хвилин 15 секунд.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Особливістю минулого випробування було те, що під час нього використовувався новий ракетний прискорювач і модернізована капсула екіпажу, що отримала назву RSS First Step. Вона розрахована на шість осіб і оснащена оновленими системами терморегуляції, зв’язку, акустики, а також панелями індикації для пасажирів і кнопкою мікрофона біля кожного сидіння.

За словами представників Blue Origin, нова капсула та прискорювач будуть залучені під час першого пілотованого польоту New Shepard. Щодо капсули й прискорювача, які використовували під час попередніх семи тестів, то для них також знайдеться робота — вони братимуть участь у безпілотних місіях, у межах яких на їхньому борту розмістять прилади, надані NASA та різними науковими організаціями. Конкретних дат польоту з екіпажем компанія поки не оголошувала, але після успішного випробування оновленої версії New Shepard було заявлено, що до нього вже впритул наблизилися.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів