Бічний прискорювач SLS отримав «черв’ячний логотип»

Директор NASA Джим Брайденстайн (Jim Bridenstine) виклав у твітер фотографії бічного прискорювача ракети SLS, що буде використовуватися в місії Artemis I. На його борту чітко видно червоний мінімалістичний логотип організації, відомий під назвою «черв’як».

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Логотип був розроблений нью-йоркською дизайн-студією Danne’Blackburn. NASA використовувала його між 1975 і 1992 роками, перш ніж повернути свою оригінальну емблему. Відтоді «черв’як» можна було побачити тільки на деяких сувенірах.

У 2020 році керівництво організації вирішило відродити використання ретро-логотипу. Це було зроблено, щоб підкреслити «початок нового етапу в історії американської космонавтики». Спочатку «черв’як» був застосований для оздоблення ракети Falcon 9, яку використали для запуску корабля Crew Dragon. Тепер він прикрасив бічні прискорювачі SLS і новий корабель Orion, який також буде задіяний у місії Artemis I.

Місія Artemis I в уяві художника. Джерело: NASA

Варто мати на увазі, що повернення «черв’яка» не означає повної зміни символіки американської аерокосмічної адміністрації. Офіційною емблемою агентства все ще залишається синє коло, на якому видно розсип зірок, слід космічного апарату, що рухається по орбіті, червоний профіль крила і напис «NASA».

За матеріалами: https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів