Без ремонту: Starliner запустять у космос із витоком гелію

Фахівці NASA і Boeing вирішили не ліквідувати витік гелію на кораблі CST-100 Starliner. Це дозволило призначити нову дату пуску багатостраждального апарата.

Boeing Starliner
Космічний корабель Starliner (концепт). Джерело: Boeing

Starliner був створений компанією Boeing на замовлення NASA і призначений для доставлення людей і вантажів на МКС. Він виявився вельми проблемним кораблем. Процес будівництва та випробувань Starliner супроводжувався низкою проблем, через що початок його пілотованих рейсів затягнувся на роки.

Нарешті NASA і Boeing визначилися з датою першого пілотованого польоту. Його призначили на 6 травня. Однак усього за дві години до того, як Starliner мав відірватися від стартового майданчика, передстартовий відлік був перерваний. Причиною стали проблеми з одним із клапанів ракети Atlas V. Через це інженерам довелося перенести політ Starliner на 17 травня. Цей час був потрібен на заміну клапана.

Потім на кораблі виявили витік гелію зі службового модуля. Цей газ використовується для нагнітання тиску в руховій установці Starliner. У результаті політ Starliner був знову відкладений.

І ось, вивчивши ситуацію, фахівці NASA і Boeing дійшли висновку, що витік не створює загрози для місії. Він виник лише в одному з 28 маневрових двигунів корабля і його обсяг невеликий. Тому інженери не ремонтуватимуть корабель. Це дало змогу назвати нову дату пуску Starliner. Він призначений на 1 червня. Якщо обійдеться без перенесень, ракета з кораблем повинна буде відірватися від стартового майданчика о 19:25 за Київським часом.

У межах своєї дебютної місії Starliner доставить на борт МКС астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільямс. Вони проведуть на борту станції вісім днів, після чого повернуться на Землю.

За матеріалами NASA

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі