BepiColombo надіслав нові селфі

У жовтні минулого року ракета Ariane 5 відправила в космос міжпланетний апарат BepiColombo. Він являє собою зв’язку, що складається з європейського зонда MPO (Mercury Planetary Orbiter), японського MMO (Mercury Magnetospheric Orbiter) і перелітного модуля MTM (Mercury Transfer Module). Метою апарата є Меркурій.

На автоматичного розвідника чекає тривала подорож. Щоб вийти на орбіту навколо першої планети, йому потрібно здійснити дев’ять гравітаційних маневрів — в околицях Землі, Венери та самого Меркурія. Загалом політ розтягнеться на сім років. Під час цього довгого перельоту єдиними пристроями на борту апарата, здатними отримувати зображення, будуть три камери M-CAM. Вони встановлені на корпусі MTM і призначені для моніторингу стану BepiColombo, маючи можливість робити чорно-білі знімки з роздільною здатністю 1024×1024 пікселя.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2021 (182)

До товару

Зображення, отримані камерами встановленими на борту апарата BepiColombo 17 червня 2019 року. Джерело: ESA/BepiColombo/MTM , CC BY-SA 3.0 IGO

17 червня фахівці місії активували камери, щоб перевірити їхній технічний стан. Незабаром ESA опублікувало зроблені ними тестові знімки. На першому з них видно 15-метрову сонячну батарею MTM, на другому та третьому — антени апарата MPO із середнім і високим коефіцієнтом посилення. Що стосується японського зонда MMO, то його не можна побачити на зображеннях M-CAM, оскільки він розташований у «верхній» частині BepiColombo і захований під сонцезахисним екраном.

За матеріалами http://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів