«Багажник» космічного корабля експедиції Crew-7 впав біля кемпінгу

Гориста місцевість західної частини штату Північна Кароліна відома своїм темним небом, що дозволяє добре спостерігати за зорями. Тому ця місцевість привертає увагу астрономів. Але недавній випадок показав, що космічне сміття може потрапити навіть у ці віддалені місця. 22 травня садівник Джастін Клонц і його батько знайшли великий шматок сміття неподалік від стежки поруч із кемпінгом Glamping Collective.

Уламок, який впав із космосу біля кемпінгу в штаті Північна Кароліна
Уламок, який впав із космосу біля кемпінгу в штаті Північна Кароліна. Зображення: Future/Brett Tingley

Уламки розміром приблизно 1 х 1 м, які складалися з композитного вуглецевого волокна та обгорілого металу, мали слабкий запах озону. Клонц та інші працівники спочатку думали, що це може бути уламок військового літака, і не наважувалися торкатися його.

«Він приземлився прямо посеред стежки. Це було дико. Я дійсно не знав, що й думати», — сказав Клонц.

SpaceX Dragon
Уламок, ймовірно, походить від сервісного модуля космічного корабля SpaceX Dragon, який повернув астронавтів Crew-7 додому з Міжнародної космічної станції. (Зображення: Future / Brett Tingley)

Як з’ясувалося, уламок, ймовірно, походить від космічного корабля SpaceX Dragon експедиції Crew-7, який повернувся на Землю 12 березня 2024 року. Астрофізик Джонатан Макдауелл з Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики підтвердив, що це частина сервісного модуля Crew Dragon.

«Багажник» (trunk), як його називає SpaceX, — це негерметична хвостова частина космічного корабля Dragon. Ця секція, що транспортує вантаж або невеликі супутники, оснащена сонячними батареями, які живлять Dragon під час польоту або стикування з МКС. Після входу в атмосферу сервісний модуль скидають і він залишається на орбіті.

Частина космічного сміття
Частина космічного сміття, ймовірно, походить від корабля SpaceX Crew Dragon. Зображення: Future / Brett Tingley

Частини відпрацьованих «багажників» космічних кораблів можуть залишатися неушкодженими після входу в атмосферу Землі. Наприклад, нещодавно схожі уламки були знайдені в Саскачевані у травні 2024 року та в австралійській глибинці у серпні 2022-го. Після випадку в Австралії SpaceX відправила команду для розслідування. Але щодо знахідки у Північній Кароліні компанія ще не зв’язалася з очевидцями.

Незважаючи на ці знахідки, ймовірність постраждати від космічного сміття, що падає, дуже мала. За даними аерокосмічної корпорації, ризик становить менше одного на трильйон.

Раніше ми повідомляли про те, як шматок китайської ракети впав та застряг у полі.

За матеріалами space.com

Івана Купала. Як стародавнє свято пов’язане з астрономією
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)
Потужні хвилі на Титані руйнують берегову лінію
Дракон і зорі: приголомшливий вид з ілюмінатора Starliner
Starliner «застряг» у космосі: NASA відтермінувала повернення космічного корабля
Життя краще шукати на маленьких екзопланетах із великими місяцями