Аварія супутника ViaSat-3 може призвести до найбільшої страхової виплати в історії космонавтики

Компанія Viasat стикнулася з проблемою розгортання основної антени на своєму новому супутнику ViaSat-3. Якщо її не вдасться вирішити, це може призвести до страхової виплати на суму в 420 млн доларів, що стане найбільшим випадком в історії космонавтики.

Один із найбільших супутників в історії

ViaSat-3 являє собою геостаціонарний супутник зв’язку. 6,7-тонний апарат був побудований компанією Boeing. Він є частиною сузір’я з трьох супутників, здатних забезпечити пропускну здатність 3 терабіти на секунду. Це на 500% більше можливостей нинішнього супутникового флоту Viasat.

Супутник ViaSat-3 після розкриття антени (концепт). Джерело: Viasat

Настільки високу пропускну здатність забезпечує величезна антена, яка є однією з найбільших, коли-небудь виведених у космос. Вона розташована на виносній штанзі. Щоб забезпечити її енергією, інженери оснастили супутник блоком із восьми сонячних батарей загальною протяжністю 44 метри, що можна порівняти з довжиною літака Boeing 767.

Проблеми з антеною

ViaSat-3 був запущений 1 травня 2023 року за допомогою ракети Falcon Heavy. Апарат успішно вийшов на геостаціонарну позицію на 88.9° західної довготи. Однак на цьому хороші новини для апарата закінчилися. Судячи з нещодавно опублікованого на сайті компанії Viasat повідомлення, під час розгортання антени стався збій і вона так і не зуміла розкритися.

Поки що у Viasat не повідомляють точних обставин події. Але очевидно, що йдеться про досить серйозну проблему. Зараз у компанії ведуть консультації з виробником антени щодо пошуку способів її розкриття. У Viasat також розробляють план дій для мінімізації економічних збитків. Він передбачає передислокацію інших супутників компанії та перерозподіл наступних апаратів класу ViaSat-3 для забезпечення додаткової пропускної спроможності в Північній і Південній Америці.

У тому разі, якщо проблему з ViaSat-3 так і не вдасться вирішити, це може призвести до виставлення вимоги про виплату страхового відшкодування на суму в 420 млн доларів. За оцінками експертів, це стане найбільшим випадком в історії космонавтики.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір