Астрономи знайшли третю екзопланету у подвійній зоряній системі Kepler-47

Проаналізувавши дані, зібрані телескопом Kepler, команда дослідників виявила третю екзопланету у подвійній зоряній системі Kepler-47, розташованій у сузір’ї Лебедя на відстані 3400 світлових років від Сонячної системи.

Система Kepler-47 в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech/T. Pyle

Kepler-47 складається з кількох зір, які обертаються одна навколо одної з періодом 7,5 днів. Більш масивна з них, нагадує наше світило. Це жовтий карлик, маса якого становить 0,93 сонячних. Другий компаньйон — червоний карлик, який важить утричі менше за Сонце.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Донедавна астрономам було відомо про дві екзопланети у даній системі (Kepler-47b і Kepler-47с). Обидві являють собою газові гіганти, орбіти яких знаходяться на відстані 0,3 та 0,99 а.о. від баріцентр системи. Рівноважні температури їхньої поверхні становлять 176°C та 32°C. Якщо у другого з них є великі супутники з атмосферою, на їхній поверхні може існувати вода у рідкому вигляді.

Що стосується нової відкритої екзопланети Kepler-47d, то це теж газовий гігант. Його діаметр у 7 разів перевищує земний. Планета здійснює один оберт навколо центру системи за 187 днів, рівноважна температура її поверхні становить 10°C.

На цей час Kepler-47 є єдиною кратною зоряною системою, в якій знайдено більше однієї екзопланети. Відкриття Kepler-47d має важливе значення. Воно підтверджує теорію про те, що процес формування планет на околицях подвійних зір, аналогічний подібним процесам у поодиноких світил і вони також можуть підтримувати стійкі планетні системи.

За матеріалами https://phys.org

Новини інших медіа
Що таке темна матерія і з чого вона складається
Обсерваторія діаметром 12,9 тис км надіслала світлини найтаємничіших явищ на Сонці
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років