Астрономи знайшли на небі «Курча, що біжить»

Європейська Південна обсерваторія опублікувала 1,5-гігапіксельний знімок, зроблений Оглядовим телескопом VLT (VST). На ньому зображена туманність, відома під неофіційною назвою Курча, що біжить.

Туманність Курча, що біжить. Джерело: ESO/VPHAS+ team. Подяка: CASU

Зображення демонструє велику зоряну ділянку, розташовану в сузір’ї Центавра на відстані близько 6500 світлових років від Землі. Новонароджені світила в цьому регіоні випускають потужне випромінювання, яке змушує навколишній водневий газ світитися рожевими відтінками.

Туманність складається з декількох областей, кожну з яких можна побачити на знімку VST, що охоплює ділянку неба розміром приблизно у 25 повних Місяців. Найяскравіша область туманності називається IC 2948. На знімку можна побачити газопилові шлейфи, що огортають її.

У центрі зображення, що відмічена яскравою вертикальною структурою, схожою на стовп, розташована інша область під назвою IC 2944. На її тлі виділяється яскрава зоря Лямбда Центавра. Але насправді вона розташована набагато ближче до нас, ніж сама туманність.

Однак у самих IC 2948 і IC 2944 теж вистачає яскравих зір. Потужне випромінювання, що виходить від них, поступово руйнує газопилові хмари, що їх оточують. Однак деякі області туманності, відомі як глобули Бока, здатні витримати жорстоке бомбардування ультрафіолетовим випромінюванням. Якщо збільшити зображення, то їх можна побачити. Вони являють собою невеликі, темні та щільні скупчення пилу і газу, розкидані по туманності. У майбутньому ці утворення можуть стати зародками для нових світил.

Раніше ми розповідали про те, як NASA зазнімкувала різдвяну ялинку в космосі.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine