Міжнародна команда дослідників повідомила про виявлення двох субнептунів. Вони обертаються навколо близьких до Землі червоних карликів.
Відкриття було зроблено під час аналізу даних, зібраних телескопом TESS. Під час спостережень йому вдалося виявити періодичні зміни блиску пари відносно близьких до Сонця червоних карликів.
Подальші спостереження показали, що йдеться про пару субнептунів. Радіус першої екзопланети (TOI-2084 b) перевищує радіус Сонця у 2,47 раза. Її маса оцінюється в 6,74 маси Землі, а період обертання становить 0,05 а. о. (6 млн км). Рівноважна температура її поверхні сягає 253,85 °C.
Друга екзопланета (TOI-4184 °C) теж являє собою суперземлю. Її маса в 6,6 раза, а радіус у 2,43 раза перевершують радіус Землі. Рівноважна температура екзопланети оцінюється в 150 °C.
За словами дослідників, обидві екзопланети належать до субнептунів і потрапляють на ближню межу т. зв. «пустелі субнептунів». Так називають область поблизу зорі, в якій практично не зустрічаються планети розміром з Нептун — лише великі газові гіганти або ж голі суперземлі без атмосфери. Вчені пов’язують це з тим, що на такій невеликій відстані від зорі недостатньо масивні планети не можуть утримати свою атмосферу, і в підсумку від них залишається лише скелясте ядро.
Нагадаємо, що недавно астрономи знайшли світ із металевими хмарами.
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine