Команда американських дослідників опублікувала результати найбільшого огляду центральних регіонів розташованих на околицях Чумацького шляху галактик з активними ядрами. Він був здійснений у ближньому інфрачервоному діапазоні космічним телескопом Hubble та Обсерваторією Кека.

Астрономів цікавили галактики, що знаходяться у процесі зіткнення чи злиття із сусідніми галактиками. Їхні ядра містять не одну, а дві надмасивні чорні дірки. Подібні системи дуже цікавлять астрономів. Згодом вони зливаються в єдиний об’єкт, що супроводжується виділенням значної кількості енергії та формуванням гравітаційних хвиль.

Але річ у тому, що злиття чорних дірок є нешвидким процесом. Як правило, воно потребує понад мільярд років. При цьому на останній стадії злиття (вона триває 10 – 20 млн років) чорні дірки починають стрімко набирати масу, поглинаючи навколишню речовину. Результати комп’ютерного моделювання свідчать, що такі галактики повинні мати активні, але при цьому «запилені» ядра.

Астрономи перевірили цю теорію. Вони вивчили галактику з ядрами та виявили, що кожна шоста з них містить дві надмасивні чорні дірки, що знаходяться на останній стадії злиття. Для порівняння, у контрольній групі зі 176 звичайних галактик лише в одній знайшлася пара надмасивних чорних дірок. Відкриття підтверджує, галактичні ядра, що світяться, дійсно є однією з ознак пари чорних дірок, що швидко зростають, знаходяться на шляху швидкого зіткнення.
За матеріалами: https://www.nasa.gov