Астрономи зазнімкували малинову туманність

Представлене зображення було отримано за допомогою 4-метрового телескопа Ніколаса Майолла, розташованого на території Національної обсерваторії Кітт-Пік. Воно демонструє туманність LBN 867, також відому як туманність Малина.

Туманність LBN 867. Джерело: KPNO/NOIRLab/NSD/AURA/T.A. Rector (University of Alaska Anchorage/NSF’s NOIRLab) Image processing: T.A. Rector (University of Alaska Anchorage/NSF’s NOIRLab), M. Zamani (NSF’s NOIRLab) & D. de Martin (NSF’s NOIRLab)

Попри своє незвичайне прізвисько, з погляду будови, LBN 867 швидше нагадує не ягоду, а цибулину. Річ у тім, що вона містить відразу три різні небесні об’єкти.

За характерний червоний колір LBN 867 відповідає емісійна туманність. Вона світиться через іонізацію атомів водню потужним ультрафіолетовим випромінюванням. Його джерелом є зоря HD 34989, яку можна побачити в центрі знімка.

HD 34989 являє собою біло-блакитний гігант, розташований на відстані 1700 світлових років від Сонця. На знімках з телескопів, він є дуже яскравим об’єктом. На земному ж небі зоря перебуває на межі видимості неозброєним оком, її видима зоряна величина порівнянна з Ураном.

Можна звернути увагу, що HD 34989 оточена характерним блакитним світінням. Це відбивна туманність vdB 38. На відміну від емісійних, відбивні туманності світять не власним, а відбитим світлом. У цьому випадку його джерелом є все та ж HD 34989. Можна сказати, що світло цієї зорі створило відразу дві туманності.

Раніше ми публікували чудовий знімок туманності, зроблений телескопом Hubble на честь свого 33 дня народження.

За матеріалами https://www.noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine