Європейська південна обсерваторія опублікувала знімок галактики NGC 1386. Вона привернула увагу астрономів своїм незвичайним способом формування нових зір.

NGC 1386 — це спіральна галактика, яка розташована на відстані 53 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Ерідана. Вона має активне ядро, в якому ховається надмасивна чорна діра, що нагадує ту, яка знаходиться в центрі нашого Чумацького Шляху. Діра поглинає речовину з акреційного диска, який її оточує, що супроводжується викидами газу та потужним випромінюванням.
Але NGC 1386 привабила вчених завдяки своїй іншій активності. Річ у тім, що її центр оточений кільцем, яке рясніє зоряними скупченнями, повними молодих зір. Щоб детальніше його вивчити, астрономи залучили Дуже великий телескоп ESO, обсерваторію Hubble, а також масив радіотелескопів ALMA.

Отримані під час спостереження дані показують, що всі ці зоряні скупчення утворилися 4 мільйони років тому практично одночасно. Це перший випадок, коли синхронне зореутворення спостерігається в галактиці, що містить в основному старі зорі.
Крім цього ALMA також вдалося виявити безліч хмар газу, готових сформувати другу партію молодих зір. Однак, щоб побачити їхнє народження, нам доведеться запастися терпінням. За оцінками астрономів, воно почнеться приблизно через 5 мільйонів років.
Раніше ми розповідали про те, як телескоп «Субару» зазнімкував унікальну галактику з полярним кільцем.
За матеріалами ESO