Астрономи зазнімкували «галактику-голку»

Національна дослідницька лабораторія оптико-інфрачервоної астрономії США (NOIRLab) опублікувала зображення, отримане за допомогою 4-метрового телескопа обсерваторії Кітт Пік. На ньому можна побачити незвичайне тонке утворення, що чимось нагадує голку.

Спіральна галактика IC 2233. Джерело: KPNO/NOIRLab/NSF/AURA.

Об’єкт на знімку являє собою спіральну галактику IC 2233, розташовану на відстані 40 млн світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Рисі. Її тонкий профіль давно привертав увагу астрономів. Зовнішній вигляд цієї системи пояснюється не тільки її орієнтацією щодо наземних спостерігачів (ми бачимо її з ребра), а й особливостями структури. На відміну від більшості спіральних і лінзоподібних галактик (включно з нашим Чумацьким Шляхом), IC 2233 не має центральної опуклості, яка могла б «потовщити» її силует.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Ще одна цікава особливість IC 2233 полягає в зниженому темпі зореутворення: нові світила в ній формуються приблизно у 20 разів повільніше, ніж у Чумацькому Шляху. Раніше вважалося, що вона утворює гравітаційно-пов’язану пару з карликовою галактикою NGC 2537. Однак останні спостереження показали, що насправді вони перебувають на значній відстані одна від одної та не є сусідами.

За матеріалами https://noirlab.edu

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів