Астрономи виявили два гарячі аналоги Землі біля близького помаранчевого карлика

Міжнародна група астрономів повідомила про виявлення двох екзопланет, що обертаються навколо близької зорі, відомої як HD 101581. Знову відкриті світи трохи менші та набагато гарячіші за нашу Землю.

Гаряча екзопланета в уявленні художника. Джерело: NASA, ESA, CSA, R. Crawford (STScI)

Відкриття було зроблено під час аналізу даних, зібраних телескопом TESS. З 2018 року він займається дослідженням близько 200 тисяч найяскравіших зір поблизу Сонця з метою пошуку транзитних екзопланет. За цей час TESS записав на свій рахунок 589 підтверджених світів. Ще понад 7300 поки що мають статус кандидатів.

Тепер цей список доповнився ще двома світами. Вони обертаються навколо зорі HD 101581, що розташована на відстані 42 світлових років від Сонця. Це помаранчевий карлик із радіусом близько 0,63 сонячного і масою близько 0,74 сонячних. Вік зорі оцінюють у 7 млрд років.

Найближча до зорі екзопланета, що отримала позначення HD 101581 b, має радіус близько 0,956 земного, а її маса, за розрахунками, не перевищує 3,6 земних. Орбіта пролягає на відстані близько 0,046 а. о. (6,9 млн км) від світила, рівноважна температура поверхні оцінюється в 561 °C.

Друга екзопланета, що отримала позначення HD 101581 c, за розмірами практично ідентична Землі (0,99 земного радіуса), а її верхня межа маси визначена в 4,2 земних. Її орбіта пролягає на відстані 0,057 а. о. (8,5 млн км) від батьківської зорі, а рівноважна температура оцінюється в 474 °C.

За словами дослідників, вони також ідентифікували сигнал, який, імовірно, виходить від третьої екзопланети. Її радіус становить близько 0,98 земного, максимальна маса — 3,6 маси Землі, а орбітальний період — приблизно 7,87 дня. Однак для підтвердження існування цього тіла необхідні додаткові спостереження.

Раніше ми розповідали про те, як астрономи виявили величезний хвіст в екзопланети.

За матеріалами Phys.org

Новини інших медіа
Як метелик на полум’я: комета C/2024 G3 (ATLAS) в гарячих обіймах Сонця
Астрономи досліджують струмені чорних дір за допомогою Телескопа горизонту подій
Танення криги в Антарктиці може викликати посилення вулканічної активності
Туристам пропонують квитки на сонячне затемнення 2027 року в Єгипті
Запуск ракети New Glenn скасували з технічних причин
Hubble зазнімкував джети новонароджених зір в туманності Оріона
Небезпечний маневр: супутники SpaDeX зблизились до трьох метрів на висоті 475 км
На апараті Blue Ghost буде прилад для вивчення надр Місяця
Супутники Starlink «провалилися» на орбіті для зменшення яскравості
Пряма трансляція дебютного польоту ракети New Glenn