Астрономи склали карту Місцевого Войда

Галактики у просторі розподілені нерівномірно. Зазвичай, вони входять до складу скупчень, які, своєю чергою, є частиною великомасштабних структур — таких, як надскупчення і нитки (філаменти). Простір між цими структурами зайнято великими порожнечами, які називаються войдами. Щільність матерії в них набагато нижча за її середнє значення у Всесвіті.

У 1987 р. астрономи виявили подібну область на околицях Місцевої групи галактик, до якої входить наш Чумацький Шлях. Вона одержала назву Місцевий Войд. Область починається на відстані близько 3 млн світлових років від краю Місцевої групи й сягає приблизно 40% площі неба. Її протяжність оцінюється як мінімум 150 млн світлових років.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Нещодавно команда американських астрофізиків спробувала уточнити показники Місцевого Войда. Для цього вони скористалися каталогом Cosmicflows-3, що містить дані про швидкість та напрямок руху 18 тис. галактик. В результаті їм вдалося створити тривимірну карту околиць Чумацького Шляху.

Дослідження показало, що Місцевий Войд з’єднаний «перемичками» з більшими сусідніми войдами. Крім того, він не є абсолютно порожнім – усередині нього розташовано кілька невеликих скупчень галактик.

До того ж астрономам вдалося оцінити вплив, який Місцевий Войд виявляє на нашу Галактику та її оточення. Як відомо, швидкість руху сусідів Чумацького Шляху приблизно на 600 км/c відрізняється від швидкості, яку вони мали б лише за рахунок розширення Всесвіту. Дослідження показало, що войд та галактичне скупчення в Діві відповідають приблизно за половину цієї розбіжності. Інше посідає на більш віддалені структури — такі, як Великий Атрактор.

За матеріалами: https://www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів