Астрономи показали наслідки зоряного зіткнення

Астрономи з Дартмутського коледжу отримали нові зображення туманності Pa 30. Аналіз знімків показав, що її незвичайна структура та характеристики відповідають моделі зіткнення двох білих карликів.

Туманність Pa 30. Джерело: Robert Fesen

Туманність Pa 30 являє собою щільну область, що складається з газу та пилу, які світяться, розташовану на відстані 10 тисяч світлових років від Сонця. Її діаметр становить 3 світлові роки, вона розширюється зі швидкістю близько 1100 км/c.

Результати спостережень говорять про те, що туманність практично не містить водню та гелію, зате багата на сірку та аргон. У її центрі знаходиться екзотична зоря J005311, яка є джерелом незвичайного рентгенівського випромінювання і має нетиповий хімічний склад.

Питання походження Pa 30 давно є дискусійним. За словами дослідників, туманність не схожа на жоден інший об’єкт Чумацького Шляху, у тому числі й залишки типових наднових.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У спробі знайти відповідь на питання про походження туманності вчені вивчили її нові знімки. Аналіз показав, що її структура та характеристики відповідають моделі зіткнення між двома білими карликами, що відбулося приблизно 850 років тому (подібні події також називають надновими типу Iax).

Така подія мала супроводжуватися виділенням великої кількості енергії й бути видимою із Землі. І вчені вже мають чудового претендента. У 1181 році китайські астрономи відзначили появу нової зорі, яка через деякий час зникла. Положення Pa 30 на небі та її вік роблять її ідеальним кандидатом на роль сліду, що залишився від цієї події.

За матеріалами https://home.dartmouth.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів