Астронавт NASA, що перебуває на борту Міжнародної космічної станції (МКС), зазнімкував епічний вибух над Землею, спричинений метеором, який увійшов в атмосферу планети.
I showed this to a couple of friends yesterday to see what they thought. They both thought it was a meteor exploding in the atmosphere – a rather bright one called a bolide. Timelapse is slowed down to one frame per second for you to see it streaking and then exploding.
If you… pic.twitter.com/tn2KmWgnoE
— Matthew Dominick (@dominickmatthew) September 3, 2024
Метью Домінік, перебуваючи цього тижня на станції, помітив яскравий бірюзово-зелений спалах під час знімкування таймлапсу. Він сповільнив відео до одного кадру в секунду, щоб краще показати подію, що відбулася над річкою Ніл.
Вважається, що спалах був спричинений болідом — надзвичайно яскравим метеором, який з’являється під час входу астероїда в атмосферу Землі.
Домінік випадково зафіксував цю подію, про що написав у соцмережах. Він зазначив, що спочатку хотів зняти Чумацький Шлях, але замість цього в кадр потрапив болід. Це сталося 2 вересня.
Here is a longer and faster frame rate version of the timelapse. I think it is interesting to compare the size of the bolide blast to other objects in view like the mediterranean, Cairo, or lightning strikes. pic.twitter.com/oQZnfAeVqg
— Matthew Dominick (@dominickmatthew) September 3, 2024
Минулого тижня над Філіппінами був зафіксований інший астероїд, що увійшов в атмосферу Землі, — 2024 RW1. Оскільки він був близько метр завширшки, то згорів у небі, спричинивши яскраву вогняну кулю, що осяяла небо. Подія не завдала жодної шкоди, оскільки астероїд не досягнув поверхні. Утім, він був помічений за кілька годин до входу в атмосферу, що дало можливість астрономам підготуватися до спостережень.
Ці події свідчать про покращення технологій відстеження астероїдів, які дозволяють передбачати подібні зіткнення заздалегідь. Завдяки цьому з’являється більше можливостей для спостережень за такими рідкісними явищами.
Раніше ми повідомляли про те, як вчені почали шукати метеорити на дахах церков.
За матеріалами digitaltrends.com