Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»

Чи пропускали ви свою роботу через те, що ваш одяг виявився просто незручним? Якщо ви астронавт NASA, то вам пробачать таку «витівку». Наприклад, 14 червня NASA скасувала запланований вихід у відкритий космос через те, що один астронавт раптово відчув «дискомфорт у скафандрі».

Астронавт у скафандрі
Астронавт у скафандрі. Фото: NASA

За даними агенції, астронавти Трейсі Дайсон і Метью Домінік, які мали здійснити вихід, були повністю одягнені у скафандри. Але за годину до початку місії її скасували. Це мав бути 90-й вихід у космос для NASA на МКС.

NASA не розголошує подробиць, але Reuters повідомило, що незадовго до скасування інший астронавт, Майк Барратт, попросив дозволу використати приватну лінію зв’язку для обговорення медичної проблеми з диспетчерами. Невідомо, чи пов’язано це скасування з медичною проблемою й у кого з астронавтів виник дискомфорт.

Здається, що ситуація не була критичною. У своєму повідомленні NASA зазначила, що всі члени екіпажу здорові, а скафандри працюють належним чином. Наступний вихід у космос запланований на 24 червня.

Це не перший випадок скасування виходів у відкритий космос через проблеми зі скафандрами. У 2019 році перший вихід повністю жіночої команди NASA був відкладений через те, що скафандр не підійшов за розміром. Ще серйознішим був випадок у 2022 році, коли агенція призупинила майже всі виходи в космос через виявлення води у шоломі астронавта.

Останній інцидент не настільки драматичний, як попередні, але він може знову порушити питання про те, коли NASA нарешті оновить скафандри своїх астронавтів.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти спробували надягти скафандри в тісному посадковому модулі HLS місії Artemis III.