Астронавт NASA Метью Домінік подарував світові унікальне видовище — таймлапс прольоту комети повз Землю. На відео, знятому з борту Міжнародної космічної станції, зафіксована комета C/2023 A3 (Цзицзіньшань-ATLAS) у всій своїй красі.
So far Comet Tsuchinshan-ATLAS looks like a fuzzy star to the naked eye looking out the cupola windows. But with a 200mm, f2 lens at 1/8s exposure you can really start to see it. This comet is going to make for some really cool images as it gets closer to the sun. For now a… pic.twitter.com/JstaSLJ4Ui
— Matthew Dominick (@dominickmatthew) September 19, 2024
На сповільнених кадрах складається враження, ніби комета сходить над Землею. Але насправді навіть з орбіти вона ледь помітна для неозброєного ока. «Неозброєним оком комета виглядає як розмита зірка, але за допомогою чутливої оптики можна розгледіти газовий хвіст», — ділиться своїми враженнями Домінік. Астронавт обіцяє, що найцікавіші знімки ще попереду, коли комета наблизиться до Сонця.
Домінік відомий своїми цікавими астрофотографіями з космосу. Раніше він фіксував полярні сяйва, метеорити та зоряні сліди. Комета Цзицзіньшань-ATLAS стала його новим об’єктом дослідження.
Цю комету одночасно виявили дві обсерваторії у 2023 році. Спочатку її прийняли за астероїд, але подальші спостереження показали, що це невелика комета діаметром близько 1–2 км. Цікаво, що C/2023 A3 подорожує Сонячною системою по ретроградній орбіті навколо нашої зорі, що означає, що вона рухається в протилежному напрямку до більшості великих об’єктів, таких як планети та астероїди.
Вчені вважають, що комета прилетіла до нас із Хмари Оорта — гігантської сферичної оболонки з льодяних тіл за орбітою Нептуна. Саме звідти, за теорією, прилітають довгоперіодичні комети. Спостереження за Цзицзіньшань-ATLAS допоможе краще зрозуміти походження і властивості цих небесних тіл.
Відео Домініка — це не просто красиві кадри, а цінний науковий матеріал. Таймлапс дозволить астрономам детально вивчити комету і розкрити деякі таємниці нашої Сонячної системи.
Раніше ми розповідали про те, чи стала комета PanSTARRS першим розчаруванням 2024 року.
За матеріалами Space