Найстарший астронавт NASA Дон Петтіт завершує свою четверту космічну місію, яка тривала понад 220 днів. Разом із космонавтами «Роскосмосу» він повернеться з МКС на Землю 19 квітня на космічному кораблі «Союз МС-26» та приземлиться у казахстанському степу 20 квітня — саме у день свого 70-річчя. Це стане кульмінацією епічної подорожі, під час якої тріо подолало 150 млн км, здійснивши 3520 обертів навколо Землі.

Для Петтіта, який працює в NASA астронавтом з 2002 року, цей політ став справжнім випробуванням витривалості для свого поважного віку. Під час четвертого візиту на МКС він служив бортінженером для місій Expedition 71 і 72. За свою кар’єру він провів загалом 590 днів на орбіті.

Окрім наукових експериментів, Петтіт також відомий світу як космічний фотограф. Він зробив сотні унікальних світлин Землі з космосу: зоряні смуги над океанами, полярні сяйва, запуски ракет із Землі та сріблясті силуети інших космічних апаратів. Його роботи не лише вражають красою, а й допомагають досліджувати атмосферні явища.


Для Петтіта подорож стала символом віку та технологій: у 70 років він довів, що космос відкритий для всіх, хто не боїться мріяти.
Раніше ми повідомляли про те, як Дон Петтіт винайшов кумедний спосіб одягати штани на МКС.
За матеріалами NASA