Це прекрасне зображення було отримано фотоамбасадором ESO Петром Горалеком (Petr Horálek) з території чилійської обсерваторії Серро-Параналь. Крім чудового нічного неба та одного з допоміжних телескопів VLT, на знімку можна побачити силуети двох людей. Вони також є астрофотографами ESO: це Юрій Білецький (Yuri Beletsky) і Бабак Тафреші (Babak Tafreshi).
У небі над ними домінує стрічка Чумацького Шляху, що тягнеться до самого горизонту. У верхній частині кадру виділяється червонувата хмара — Туманність Гам (Gum 12), яка є залишком наднової, що спалахнула близько 2,5 млн років тому. Праворуч від центру зображення теж можна побачити кілька цікавих небесних об’єктів. Незвичайна світла пляма — це Велика Магелланова Хмара, карликова галактика, яку вважають супутником нашої зоряної системи. Над нею знаходиться Канопус — друга за яскравістю зоря нічного неба.
У нижній частині кадру помітне характерне червонувато-зеленувате світіння, яке ніби підіймається з-під горизонту. Це не полярне сяйво, а інший феномен, відомий під назвою «власне світіння атмосфери». Воно виникає через сукупність кількох процесів, що відбуваються у верхніх шарах газової оболонки нашої планети. Через це світіння нічне небо ніколи не буває повністю темним.
За матеріалами https://www.eso.org