Астрофотограф створив епічний портрет Місяця, що росте

Астрофотограф Ендрю Маккарті порадував усіх шанувальників своєї творчості новим дивовижним зображенням. Він зазнімкував зростальний Місяць.

Знімок зростального Місяця, зроблений Ендрю Маккарті. Джерело:
Andrew McCarthy

Зображення було отримано 13 лютого 2024 року, коли місячний диск був освітлений на 20%. Воно є композитним. Для створення світлини знадобилося близько 25 тисяч окремих знімків, які потім були вручну «зшиті» і нашаровані один на одного, щоб отримати максимально можливу деталізацію і динамічний діапазон. Повна роздільна здатність зображення становить 114 мегапікселів.

Можна звернути увагу, що на неосвітленому боці Місяця все одно видно обриси морів і найбільших кратерів. Цей феномен іноді називають сяйвом да Вінчі. Воно пояснюється тим, що відбите від земної поверхні світло підсвічує Місяць. Цей ефект найкраще помітний за кілька днів до, або через кілька днів після, молодика.

Знімок місячної поверхні, зроблений Ендрю Маккарті. Джерело:
Andrew McCarthy

Під час погляду на Місяць доволі просто визначити, чи є він зростальним, чи спадним. Для цього в північній півкулі використовується таке правило. Якщо приставити зліва до Місяця уявну паличку і вийде літера «Р» — то Місяць росте. Якщо ж місячний диск має вигляд літери «С», значить він старіє (тобто спадає). У південній півкулі все навпаки. Буква «С» відповідає зростальному Місяцю, буква «Р» — спадному.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine