Португальський астрофотограф Мігель Карно опублікував дивовижне зображення сузір’я Оріона. На ньому видно не тільки зорі, а й підсвічені червоним темні хмари міжзоряного газу. Останній колір відображає інтенсивність випромінювання водню, що входить до їхнього складу.

Червоний Оріон
Мігель Карно з Лісабону (Португалія) оприлюднив дивовижне зображення сузір’я Оріона, виконане у червоних кольорах. Таким чином цей астрофотограф, який до того ж є популяризатором науки та автором текстів на тему астрономії, спробував показати, наскільки складним насправді є цей астрономічний об’єкт.

Карно є членом кількох астрономічних організацій і офіційним фотографом заповідника «Темне небо Алкева», в якому він і збирав дані для створення цього зображення. У лютому та березні цього року він проводив по 40 хвилин, загалом зібравши близько 7 годин спостережень. Вони й лягли в основу створеного ним зображення.
Звісно, сузір’я Оріона насправді не таке, як на цьому знімку — незалежно від того, звідки на нього дивитися. Фотограф використав спеціальні фільтри, щоб виділити певні довжини хвиль світла. Саме завдяки цьому на фото так яскраво видно червоні туманності, які привертають увагу.
Що видно на знімку?
Що ж видно на зображенні? Велике, складне півколо навколо трьох зір, що утворюють пояс Оріона, відоме як Петля Барнарда (Sh2-276) — туманність, що розташована на відстані близько 1600 світлових років і простягається на 300 світлових років. Петля Барнарда є частиною ще більшого молекулярного хмарового комплексу Оріона, що складається з пилу, водню та гелію, і є місцем народження зір.
Мігель Кларо завжди хотів створити таке зображення, яке б показувало всю красу червонуватого водню, що оточує одну з найвидовищніших і найбарвистіших ділянок нічного неба, яку можна побачити з Землі. Ця хмара містить такі відомі дива, як M42, Голова Коня, LDN 1622, велике кільце Лямбда Оріона та блакитна (OIII) туманність Голова Відьми, що поблизу зорі Ригель.
За матеріалами www.space.com