Компанія AstroForge, що займається розробкою технологій з видобутку корисних копалин у космосі, оголосила ціль своєї наступної місії. Нею стане навколоземний астероїд 2022 OB5, який може бути металевим.

AstroForge була заснована у 2022 році. Вже у 2023 році компанія запустила перший супутник-демонстратор Brokkr-1, який вирушив у космос як один із вантажів на ракеті Falcon 9. Після виходу на орбіту він зіткнувся з низкою складнощів, але потім компанії все ж вдалося встановити з ним контакт.
У межах своєї другої місії компанія має намір відправити свій апарат під назвою Odin до одного з навколоземних астероїдів. Ця місія теж має демонстраційний характер і покликана продемонструвати можливості недорогих космічних апаратів. Odin обійшовся компанії в 6,5 млн доларів — і це при тому, що при його створенні не обійшлося без проблем. Початкова версія Odin не пройшла вібровипробувань, через що AstroForge довелося відмовитися від послуг підрядника і самостійно перебудувати космічний апарат.
Варто зазначити, що раніше в AstroForge відмовлялися назвати астероїд, який відвідає Odin, мотивуючи це міркуваннями конфіденційності. Ця політика викликала невдоволення деяких представників космічної спільноти, які посилалися на побоювання сплутати космічний апарат із природним об’єктом. Це стало одним із чинників, що спонукали Американське астрономічне товариство випустити у вересні заяву, яка закликає до прозорості операцій у міжпланетному просторі.
У підсумку AstroForge все ж назвала ціль Odin. Нею став 100-метровий навколоземний астероїд 2022 OB5. Однією з причин вибору стало те, що це не кам’янистий астероїд S-типу. Водночас у компанії поки що не знають, чи є він металевим астероїдом М-типу, який найкраще підходить для видобутку корисних копалин.
Ще однією перевагою 2022 OB5 є те, що в момент візиту Odin він перебуватиме в межах двох мільйонів кілометрів від Землі, що дасть змогу використовувати вищу пропускну спроможність для передачі зображень та інших даних. Через це в AstroForge виключили інший астероїд, який з більшою ймовірністю міг виявитися металевим, але перебуватиме далі від Землі.
Odin буде запущений наприкінці лютого як попутний вантаж разом із місячною місією компанії Intuintive Machines. Апарату знадобиться 300 днів, щоб дістатися до цілі. Odin повинен буде виконати проліт астероїда наприкінці грудня 2025 року.
Раніше ми розповідали про астероїд, який з імовірністю 1,2% може впасти на Землю у 2032 році.
За матеріалами Spacenews