Astra Space назвала причину невдалого пуску

29 серпня аерокосмічна компанія Astra Space здійснила третю спробу відправити у космос свій малий носій Rocket 3. Відразу після запалювання один із п’яти двигунів першого ступеня вимкнувся. В результаті ракеті не вистачило тяги, щоб почати зліт. Замість цього вона зависла над стартовим майданчиком, а потім почала рухатися «боком», лише якимось дивом утримуючись від перекидання. Приблизно через 20 секунд, коли справні двигуни палили достатню кількість палива, їй усе ж вдалося припинити бічний рух і почати зліт.

Rocket 3.3 на стартовому майданчику. Джерело: Astra

Надалі ракета навіть змогла пройти точку максимального аеродинамічного опору. Але через зазначені аномалії й занадто велику витрату палива Rocket 3 почала відхилятися від наміченої траєкторії, в результаті чого наземним операторам довелося вимкнути її двигуни, після чого носій упав в океан.

Нещодавно Astra Space опублікувала заяву щодо результатів розслідування аварії. Йдеться про несправність у системі швидкого від’єднання, призначеної для герметичного перекриття ліній подачі палива й окислювача у баки ракети перед її пуском. Через збій вона не змогла забезпечити «запечатування», тому компоненти ракетного палива просочились у простір між носієм і стартовим майданчиком. Під час пуску вони зайнялися, що призвело до виникнення надлишкового тиску, який розірвав з’єднання з електронікою, керуючою паливним насосом, та зупинив двигун.

Rocket 3 у збиральному цеху. Джерело: Astra Space

Після встановлення причини аварії фахівці внесли низку відповідних змін до конструкції ракети, що мають знизити ймовірність витоків і уникнути можливості змішування палива й окислювача.

Крім того, Astra Space підтвердила підготовку до нової спроби орбітального пуску, який відбудеться в межах контракту з Космічними силами США. Як і раніше, Rocket 3 відправиться в космос зі стартового комплексу Кодьяк, розташованого на однойменному острові біля узбережжя Аляски. Перше балістичне вікно для пуску відкриється в період з 27 по 31 жовтня, друге — з 5 по 12 листопада.

За матеріалами: https://spacenews.com

Момент старту ракети Starship у космос вдалося помітити з борту МКС
Найшвидші зорі в Галактиці можуть бути пілотовані розумними інопланетянами
Мюонна загадка: знайдений ключ до розуміння природи космічних променів
Як зелень допомогає охолоджувати міста: свідчення супутників
Скарби Чумацького Шляху: астрофотограф зафіксував 1,4 млн світил у центрі Галактики
Суперкомп’ютер NASA створив захопливу симуляцію внутрішніх шарів Сонця
Потоп у серверній зупинив роботу сонячної обсерваторії NASA
Контактна подвійна зоря кидає виклик уявленням науковців
Місія NASA до Венери може стикнутися з новими затримками
NASA «запалила» різдвяний камін ревучими двигунами ракети SLS