Апарат «Мангальян» перестав виходити на зв’язок

Наземні станції втратили контакт з індійським апаратом «Мангальян», який займався дослідженнями Червоної планети. Це означає завершення місії. За словами представників Індійської організації космічних досліджень (ISRO), контакт з апаратом вже не вдасться відновити.

«Мангальян» в уявленні художника. Джерело: ISRO

«Мангальян» (також відомий як Mars Orbiter Mission) вирушив у космос у листопаді 2013 року. Він став першим в історії індійським апаратом, запущеним до Марса. «Мангальян» успішно вийшов на ареоцентричну орбіту у вересні 2014 року.

Індійський апарат був розрахований на номінальний термін служби у шість місяців. Але зрештою, він пропрацював цілих вісім років. «Мангальян» зробив низку кольорових знімків марсіанської поверхні, а також займався атмосферними дослідженнями, зокрема пошуком слідів метану.

Контакт з апаратом був втрачений 27 вересня 2022 року. Наразі невідомо, що саме призвело до припинення зв’язку. За однією з версій, у «Мангальяна» могло закінчитися пальне. З іншої — у зонда розрядилися батареї через маневр, виконаний коли він перебував у тіні Марса. Але які б не були причини, за словами представників ISRO, зв’язок з апаратом вже не вдасться відновити і його місія офіційно припинена.

У будь-якому випадку «Мангальян» став важливою віхою для ISRO. Успіх апарата продемонстрував здатність Індії запускати місії у міжпланетний простір та проводити дослідження інших тіл Сонячної системи. ISRO вже веде роботу над створенням наступної марсіанської станції, яка отримає комплект складніших приладів. Її запуск запланований на 2024 рік.

Раніше ми розповідали про те, що запуск місячного апарата «Чандраян-3», швидше за все буде перенесений на 2023 рік.

За матеріалами https://timesofindia.indiatimes.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine