Американський стартап випробував прототип багаторазового другого ступеня

Американський стартап Stoke Space опублікував відеозапис, зроблений на своєму випробувальному полігоні. Він демонструє успішний політ прототипу багаторазового другого ступеня.

Stoke Space була заснована 2020 року групою колишніх співробітників SpaceX і Blue Origin. Їхньою основною метою є створення повністю багаторазової орбітальної ракети, яку можна було б знову запускати в космос через 24 години після попереднього польоту.

За час свого існування компанія залучила понад 75 млн доларів інвестицій. Влітку 2023 року вона розпочала тести апарата під назвою Hopper2. Це прототип. Інженери Stoke Space використовують його для відпрацювання технологій, призначених для другого ступеня нової ракети. Hopper2 оснащений киснево-водневим двигуном і теплозахисним екраном, для охолодження якого використовується кисень.

Після серії статичних вогневих випробувань, Hopper2 вперше здійнявся в повітря. Це сталося 17 вересня. Апарат піднявся на висоту 9 метрів, після чого виконав успішну посадку. Загальний час польоту склав 15 секунд.

Випробування прототипу багаторазового другого ступеня компанії Stoke Space. Джерело: Stoke Space

Згідно з заявою Stoke Space, тест дав змогу перевірити роботу двигуна та системи управління вектором тяги, теплозахисного екрана, а також авіоніки, програмного забезпечення і наземних систем. Тепер компанія має намір зосередити основні зусилля на розробці багаторазового першого ступеня. Stoke Space поставила вельми амбітну мету — здійснити перший орбітальний політ уже 2025 року.

Ви також можете почитати про те, як стартап TransAstra розробляє прототип надувної сумки, призначеної для уловлювання космічного сміття.

За матеріалами https://www.stokespace.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine